Škola pozitívneho myslenia - fórum

Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte.

Prosím přihlašte svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

Autor Téma: Negatívna energia- ako na ňu  (Přečteno 22461 krát)

lentilka

  • Moderator
  • Noví alebo neaktívni 0 - 9
  • *
  • Offline Offline
  • Pohlaví: Ženské
  • Příspěvků: 1450
    • Zobrazit profil
    • WWW
Negatívna energia- ako na ňu
« kdy: 25. Srpen 2008, 00:27:28 »
Čo je negatívna energia?


Človek produkuje negatívnu energiu, keď uviazne na niektorej prekážke osobného úspechu./ obviňovanie, depresia, úzkosť, ľahostajnosť, kritickosť, nerozhodnosť, seba ľútosť, sebaobviňovanie..../To však neznamená, že je zlý ,alebo negatívny, ide len o to, že stratil spojenie so svojim vnútorným zdrojom pozitívnej energie. Ak človeku chýba pozitívna energia vydáva zo seba negatívnu. Ak takýchto negatívne naladených ľudí priťahujete, často je to preto, lebo vďaka vám sa cítia lepšie. Nasávajú totiž vašu pozitívnu energiu. Keď niekomu chýba energia, prítomnosť človeka sršiaceho energiou naň zapôsobí povzbudzujúco. Osobe s vyššou energiou však potom zostane o niečo menej. Energia prúdi od jedného človeka k druhému, aby sa dosiahol stav rovnováhy. Keď  človek uviazne v negatívnej energii, postačí mu prítomnosť osoby nabitej pozitívnou energiou a začne sa cítiť lepšie. Lenže osoba s pozitívnou energiou sa postupne začne cítiť menej pozitívne.
Citlivé duše priam nasávajú negativit iných ľudí, lebo sú veľmi otvorené. Negativita, ktorú pociťujú, je ich vlastná negativita zmiešaná s negativitou získanou od druhých ľudí. Nasávajú negativitu ako špongia všade kde sa objavia.Niektorí veľmi milí a pozitívni ľudia často ochorejú, lebo absorbujú negativitu, a pritom ju zo seba nevylučujú. Ak ste senzitívni, musíte si nájsť spôsob odbúravania negativity, ktorú absorbujete, inak budete naďalej zbytočne trpieť.

Cítiť či necítiť?
Keď sa naučíte „ vypínať“ svoje pocity, poskytne vám to totiž okamžitú úľavu. Prestanete absorbovať negatívnu energiu a všetky nepríjemné príznaky vymiznú. Ak ste sa naučili potláčať svoje emócie, mnohé vaše ochorenia a blokády sa azda začali vytrácať, lenže vaše srdce sa pomaly uzatvára. Ak sa stanete menej citliví, prestanete síce absorbovať negatívnu energiu, no zároveň stratíte spojenie s vlastnou dušou. Vaša myseľ zbystrie ,ale nebudete vedieť prejaviť súcit ani porozumenie .Citlivosť je vzácny dar, ktorý nám umožňuje uskutočnenie našich snov. Ak ste citliví, pri odbúravaní  začnete vylučovať obrovské množstvo negativity a meditácia a vytyčovanie cieľov vám zasa umožnia pritiahnuť nesmierne kvantum pozitívnej energie, ktorú potrebujete na uskutočnenie svojich snov.

Výmena energie
Čím je človek senzitívnejší tým viac negatívnej energie vťahuje. V prítomnosti negatívnych ľudí môžete dokonca pocítiť aj nevoľnosť. Ľudia s nadváhou sú mimoriadne citliví. Nemôžu schudnúť, lebo nadváha ich chráni pred negatívnou energiou, čo ich obklopuje

Ako odbúravať negatívnu energiu
 Prvý krokom je interaktívna meditácia. Počas meditácie ste schopní vtiahnuť energiu cez končeky prstov, lenže takisto ste schopní energiu vylúčiť. Len čo sa naučíte meditovať odbúravanie negativity vám bude pripadať neuveriteľne ľahké. Keď venujete dostatok času dobíjaniu energie a odbúravaniu negativity, veľmi účinne tým zvyšujete svoju osobnú silu. Vdychovanie pozitívnej  a vydychovanie negatívnej energie umožňuje duši rásť. Na odbúranie  negativity sú zvyčajne najvhodnejšími objektmi rastliny, kvety, kríky a stromy. Pre väčšinu ľudí sú najúčinnejšie kvety. Negativitu môžeme vylúčiť aj do výlevky napustenej vodou, do vane, bazéna, rybníka, rieky , jazera, alebo do mora. Čím väčšia vodná plocha, tým viac negativity sa odbúra. Voda vždy absorbuje negativitu. Preto je dôležité piť veľa vody. Mali by ste vypiť denne 8 až 10 pohárov vody. Oheň  a posedenie pri ňom je ďalším mocným prírodným prvkom. Účinným spôsobom  je aj chodenie naboso po zemi, tráve, alebo pláži. Pri chôdzi si opakujte meditačnú vetu a prsty nasmerujte k zemi. Keď si potrebujeme dobiť energiu, obraciame sa o pomoc dohora, ale keď sa máme zbaviť negativity ,skláňame sa k zemi. Je to radostný pocit namieriť prsty na stromy, vysielať neg. energiu akoby v podobe lúčov a pritom získavať požehnané dary prírody. práca v záhrade a kontakt s pôdou sú takisto vynikajúce činnosti.
 Nebojte sa negatívnej energie
Výmena energie je prirodzený proces a môžeme ju prirovnať ku klimatickým zmenám. Tlaková níž vždy priťahuje oblasti s vysokým tlakom. Príroda sa vždy usiluje dosiahnuť rovnováhu. A preto keď  disponuje väčším objemom pozitívnej energie, pritiahnete negatívnu. Tajomstvo úspechu spočíva v tom, že sa ustavične dobíjate pozitívnou energiou a zároveň sa zbavujete negativity, ktorú absorbujte. Vyhýbať sa negativite je dôležité iba vtedy , keď ste unavení a chrí ,ale ak sa pomocu meditácie každý deň dobíjate, najviac uspokojenie a sily vám prinesie, ak sa o lásku a svetlo podelíte s ostatnými. Keď rozviniete svoju schopnosť priťahovať pozitívnu a odbúravať negatívnu energiu, potom sa situácie v ktorých budete čeliť negativte, pre vás stanú zdrojom posilnenia.

      Literatúra: John Gray "Ako získať čo chcete, ako si vážiť, čo máte."
.

Zaznamenáno
Vyhľadávaním nových článkov v duchu pozit. myslenia sa snažím pomôcť aj Vám spoznávať samých seba.Dobre mienenou radou čo najlepšie poradiť, náladu tým vyladiť.
Osobná skúsenosť:zmenou myslenia vlastný život bude viac dúhový,úsmev je devíza
 


Návštevnosť:
TOPlist
Od: 19.3.2006

Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 27 dotazů.