Škola pozitívneho myslenia - fórum

Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte.

Prosím přihlašte svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

Autor Téma: Kto mi poradí, pomôže, keď už neviem ako ďalej  (Přečteno 15533 krát)

Nitya

• Host
Re: Kto mi poradí, pomôže, keď už neviem ako ďalej
« Odpověď #50 kdy: 25. Květen 2009, 17:14:16 »
Nikdy som nikoho nesudila a neodsudila....nesudim ani teba....kazdy kona, len ,ako konat dokaze prave teraz ........kazdy ma inu cestu .........a opakovat sa nebudem uz Weronika..........kazdy sa uci na vlastnych chybach...................Weronika,nikdy nepozeram nikomu smsky v mobile doma ......kazdy ma pravo na sukromie,ci je zenaty,vydaty,ci je papierovo slobodny,ci je to dieta,rodic....dovera je velmi dovezita,to je prejav lasky,ucty
Zaznamenáno

weronika3336

• Registrovaní
  • Noví alebo neaktívni 0 - 9
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 26. Květen 2009, 11:50:59 »
vies Nitya  nedostala by som sa az k takym cinom keby  nenastali jeho nahle zmeny   klamstva aj v malickostiach a to vsetko o com som pisala v predchadzajucej sprave to vsetko ma k tomu dohnalo ale on mi pravdu nemieni povedat vsemocne zatlka  vyhovara sa  mnoho veci sa unho zmenilo v poslednej dobe  a to by som musela byt slepa aby som si to nevsimla ze sanieco deje  ale ved o tom som uz pisala     WEWE
Zaznamenáno
Budúcnosť je miesto kam sa uberáte stráviť zvyšok svojho života. Každodenné výkony sú tehly, z ktorých ho budujete.
-- Zig Ziglar

jarka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 26. Květen 2009, 12:27:31 »
Wewe, to "zatĺkanie" a "klamstvá" z jeho strany prichádzajú po dlhodobom obviňovaní z tvojej strany.
Mala som žiarlivého manžela a cítila som sa presne tak, ako ten tvoj teraz. Ver mi. Tiež som mu odpovedala na tú istú otázku (položenú po stý krát :-*) zakaždým inak, pretože som sa bála, že ma zas a znova obviní z niečoho, čo nie je a nikdy nebola pravda. Bola som z toho psychicky na dne.
Nečudujem sa tomu tvojmu, že vrieska, už má toho asi dosť.
Veronika, ak sa ihneď nezačneš venovať zmene svojej osobnosti, bude to ešte horšie.
Zaznamenáno
Zdravím Vás. Mnohí moje príspevky už poznáte a viete, že sa snažím radiť z vlastných skúseností. Som tu, aby som získané rady z kníh, prakticky uviedla do svojho života a tak aby sa mi podarilo čo najlepšie Vám poradiť.

Jojo

• Admin team
  • *
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 26. Květen 2009, 12:56:46 »
Citace
Veronika, ak sa ihneď nezačneš venovať zmene svojej osobnosti, bude to ešte horšie.
Absolútne súhlasím s Jarkou ;))
Zaznamenáno
Ahojte ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
     Pretože každého vnímam s láskou ako dobrého priateľa, navrhujem vzájomné okamžité tykanie, ako sa na priateľov patrí.

Mojou túžbou bolo naučiť sa žiť svoj život tak, aby mi prinášal len radosť a šťastie, a tak som od roku 1996 otestoval informácie z veľkého množstva pozitívnych kníh. V roku 2009 sa mi do rúk dostala kniha Duchovné posolstvo  a ja s radosťou zisťujem, že ma významne posunula k môjmu cieľu.
     Ako celok je privátne určená k prebudeniu Pracovníkov svetla, ktorí ju okamžite chápu. Dôležité však je, že informácie z nej sú schopné každému pomôcť zmeniť utrpenie a bolesť na radosť a šťastie. A preto ju odporúčam každému. Záleží to však výlučne od dotyčného túžby po zmene, a jeho cieľavedomého prístupu.

Pre nedostatok môjho času môžem záujemcov len nasmerovať na tento zdroj, prípadne im postupne vysvetliť niektoré nejasnosti. Ale cieľavedome učiť sa a skúšať už musí každý sám. Nakoniec ani to inak nefunguje.

valeria

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 04. červen 2009, 12:03:25 »
Milá weronika,veľa si toho prežila aj popísala, ako každá znás.Tvoja choroba je choroba ducha, choď do najbližšieho chrámu je to úplne jedno akého vierovyznania a redlož svoje problémy liečiteľovi  aj duší - pánu Ježišovi Kristovi a počúvaj čo Ti povie ,drž sa potom jehorád a zvíťazíš.Veď Ty si sama robíš zo života peklo.Môžeš byť šťastná, že po nevydarenom prvom manželovi máš po svojom boku človeka, ktorý pri takej povahe to s Tebou  ťahá. Prečítaj si príbeh skutočný Joja a Vierky, zamysli sa koho vlastne lúbiš, asi ani sama seba!Naši partneri nie sú našim vlastníctvom ani jede muž nieje taký aby bol celý život pripútaný k jednej partnerke, veď kňazi súbili vernosť P.Bohu (nie človeku)a koľko ich ho dodrží, to sú tie naše slabosti, nečakaj od manžela romániky keď nie je taký typ, buď šťastná, že pracuje nemusíš ho živiť Ty!Prestaň mu vypisovať a neutále vyvolávať, uvedom si,že keď sa stará o seba, nemusí v tom byť iná žena, ale možno tou formou Ti chce povedať aby si aj Ty pracovala na sebe. Keď mu budeš chcieť volať alebo písať, zvolaj v mysli alebo aj nahlas k P.Márii pomôž mi matka más všetkých dôverovať svojmu mužovi ,Tebe nás dávam pod OCHRANU.Večer keď líhaš aj ráno keď vstávaš zver ho jej.Pros ju aby si ho milovala a tešila sa z toho keď je šťastný, uvidíš príde k zmene. Buď mu vďačná, že Ťa prijal aj prvými deťmi.Ak chceš napíš mi súkromnú správu. Počúvaj rady ,ktoré si dostala, uvidíš že svet je aký krásny a žiť sa oplatí.
Zaznamenáno

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 05. červen 2009, 00:11:02 »
Ahojte vsetci ktory  ste citali a dalej citate moj pribeh  tak toto je dalsia vec ktoru som  zbadala u svojho partnera v spravani tu je to v clanku jasne opisane ako sa  tiez ku mne stavia moj partner pri nasich rozhovoroch zdroj:wanda.sk
Lož má krátke nohy. No aj napriek tomu sú mnohí muži nepoučiteľní a riadia sa jej pravidlami. Mnohokrát im však nedochádza, že takýmto adrenalínovým riskom môžu prísť o fungujúci a možno aj perspektívny vzťah. Pravda totiž zvykne vyplávať na povrch a "topiaci" sa už ani slamky nechytí... Klamstvá od výmyslu sveta
Klamári majú niekedy ozaj bujnú fantáziu. Dokážu si toho navymýšľať viac než dosť a vykonštruovať také príbehy, ktoré vyznievajú maximálne dôveryhodne. Preto je niekedy ťažké odhaliť šikovného klamára a môže to trvať i zopár rokov, kým mu partnerka príde na jeho falošnú hru. A prečo to vôbec robia? Niektorí majú jednoducho v "krvi", iní sa klamstvom snažia zahladiť niečo, čo nechcú, aby vedeli iní, prípadne aby o tom vedela ich partnerka. A to nemusí ísť len o inú ženu a teda neveru, ale aj o iné, možno bežnejšie alebo materiálne veci. Klamstvá sa môžu týkať aj práce, peňazí, detí, rôznych problémov, života ako takého či otázok ohľadom partnerskej budúcnosti. Namiesto pravdy je často omnoho jednoduchšie zaklamať, čím sa ale nič nerieši a je veľká pravdepodobnosť, že sa daná situácia môže len a len zhoršiť. Dobrá pamäť
Klamár musí mať dobrú pamäť, inak by sa vo svojich klamstvách zamotal a na niektoré by časom aj pozabudol. Ale čo sa týka dobrej pamäte, tú by ste mali mať aj vy, aby ste si pamätali, čo vám kedy váš partner povedal. Len tak budete vedieť porovnať verzie jeho príbehu či faktov a následne ich na základe toho aj konfrontovať. Skvelým príkladom je aj to, ako vám váš partner pred mesiacom povedal, že v práci zostal dlhšie kvôli neodkladnej uzávierke, no neskôr sa dozviete, že mal rokovanie s tým či onakým klientom. V zásade nie je ani jedna verzia v ničom zlá, avšak dve odlišné informácie vyvolávajú otázniky a istým spôsobom spochybňujú pravdovravnosť partnera.
 Sú ľudia, pre ktorých
je klamstvo doslova
ako hobby. Klamú aj
o celkom bežných veciach.  >:( >:( 8) :-*
Prečo? Lebo je to
pohodlnejšie...
Stavte na inštinkt
O nás – ženách je známe, že máme akýsi šiesty zmysel a silný zmysel pre inštinkt. Práve vďaka nim môžete skôr či neskôr "vystopovať" a odhaliť vášho klamára. Aj vy máte to podozrenie, že vám váš partner klame? Pokiaľ je to len o vašom pocite, počkajte do chvíle, kým si nebudete istá a nebudete mať k tomu potrebný dôkaz. Ak však viete, že pravda má ďaleko od tých nezmyslov, ktorými vás zásobuje, povedzte mu to! Nenechajte to dospieť do štádia, že mu neuveríte ani to, že má nos medzi očami. A na druhej strane dajte najavo klamárovi, že ste mu na tie jeho lži vôbec neskočili... Život s klamáromPri klamároch si treba uvedomiť, že život s nimi nie je žiaden špás. Nedá sa spoľahnúť na to, čo vám povedia a od toho sa žiaľ odvíja veľa ďalších vecí v živote. Preto vo väčšine prípadov platí, že každým klamstvám raz odzvoní a klamára pošlete kade ľahšie.
Jestvuje však aj iná možnosť – že mu dáte nekonečne veľa šancí na to, aby klamárom nebol a budete sa spoliehať na to, že už ním nie je. Alebo budete jednoducho ticho tolerovať jeho "pravdivé" klamstvá aj naďalej...
                                    clanok pochadza zo zdroj www.wanda.sk
Zaznamenáno
Budúcnosť je miesto kam sa uberáte stráviť zvyšok svojho života. Každodenné výkony sú tehly, z ktorých ho budujete.
-- Zig Ziglar

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 05. červen 2009, 01:10:13 »
    a tento  clanok presne  vystihuje spravanie mojho partnera ked spolu  riesime  alebo ziadam od neho vysvetlenie k danej veci  su reakcie  take ako je opisane v nasledujucom clanku Zdroj:www.wanda.sk                                                                          Opatrnosti nikdy nie je dosť ani pri mužoch. Pokiaľ sa nechcete popáliť a učiť sa až na vlastnej chybe, majte oči otvorené a uši nastražené, aby ste sa nestali obeťou notorického klamára či podvodníka. >:(

Klamať nie je jednoduché
A chce to veľa úsilia a výbornú pamäť! Preto to nedokáže každý a pravidlom je, že sem tam sa vyskytne malá chybička krásy. Preto svojho  partnera počúvajte a snažte sa zapamätať si čo najviac, najmä podstatných vecí. Ak máte dočinenia s klamárom, je viac než pravdepodobné, že skôr či neskôr sa „prekecne“ a vy sa odrazu budete čudovať, že tu čosi nesedí. >:(

Klamári totiž po nejakom čase zabudnú, čo vám povedali, a tak ich pôvodná verzia odrazu nebude súhlasiť s tou, ktorú vám povedali pred malou chvíľou. Vy však budete mať navrch, lebo si budete pamätať obe a budete ich môcť porovnať. Potom mu to však nedarujte a vysypte na neho nepríjemné otázky, aby vám to celé vysvetlil.

Niečo tu nesedí! 8)
Máte podozrenie, že vám klame? Povedal niečo, čo vám v ušiach zarezonovalo a rozum vám hovorí, že tu niečo nesedí? Nenahovárajte si, že ste príliš podozrievavá a že trpíte nejakou paranojou, neospravedlňujte dotyčného muža tým, že on by vám také niečo určite nespravil.

Pokiaľ vám však jasne vychádza, že jeho slová zaváňajú klamstvom, nemali by ste to dusiť v sebe, ale rovno by ste mali na to spýtať možného klamára. Najlepšie je tak spraviť osobne, nie cez esemesky alebo e-mail, kde by mal čas si pripraviť svoje odpovede. 8)

Pri osobnom stretnutí budete môcť sledovať, ako reaguje na vaše otázky a či vie pohotovo reagovať s dôveryhodnými odpoveďami. Možno sa sám zamoce vo vlastných klamstvách natoľko, že odrazu už nič nebude pravda.

Samé výhovorky? >:( 8)
Pravda niekedy bolí, a tak je jednoduchšie klamať. Samozrejme, otázkou je, či ide o malé klamstvo typu, že vám tie šaty veľmi pristanú, aj keď v skutočnosti môže byť práve opak pravdou. Takéto klamlivé lichôtky neznamenajú koniec sveta a mnoho mužov ich aj praktizuje, no mrzieť by nás mali väčšie a veľké klamstvá napríklad o tom, kde bol včera večer, kto mu to volal, prečo zabudol na to či ono, prečo sa neozval, kde toľko bol a podobne.
 >:( 8)
Pokiaľ vás chce opiť rožkom, začne vás zaplavovať rôznymi výhovorkami od výmyslu sveta a presviedčať vás o nich, že aj napriek tomu, že znejú ako zo sci-fi filmu, sú určite pravdivé. Vy sa však nedajte a protiotázkami ho dostaňte do kúta, aby konečne vyklopil pravdu von.

Správanie ho prezradí! :(
Nielen nezmyselné výhovorky, ale aj správanie muža by malo prezradiť, že máte dočinenia s klamárom. Už niekoľko výskumov potvrdilo, že osoba, ktorá klame alebo niečo tají býva často nervózna, uhýba pohľadom a pozerá radšej niekam inam či do zeme, častejšie žmurká očami, chytá sa za špičku nosa, snaží sa odvrátiť pozornosť na inú tému, v sede dupká alebo pokyvuje nohou, prípadne má spotené dlane.

Neplatí to však pri každom, sú aj takí muži, ktorí vám dokážu bez problémov zaklamať a pozrieť sa vám rovno do očí. Je už potom čisto len na vašej šikovnosti, či ho dostanete do úzkych nejakými faktami alebo rafinovanými fintami. Vedzte však, že pravda vždy vypláva na povrch, je to len otázka času, že kedy.
                       Zdroj:www.wanda.sk

Takto  to je  z jeho strany po tieto mesiace  tak potom nech sa nik necuduje  ze moja ziarlivost sa aj kvoli jeho klamstvam  stupnuje a pritom mu to stale hovorim ze preco ma klame  no  odpovede su este klamlivejsie  alebo odpovie jednoducho neviem nepametam si    .Ja viem co  obnasa ziarlivost  ze su to  nekonecne predstavy  myslienkove pochody   namyslanie  a proste atd   vved to som uz pisala teda respektive  kazdy vie co je to  za cloveka ktory ziarli ale na mieste neni to ze prave ten kto by   mal  pochopit povzbudit dodat doveru istotu adt  ma  zranuje svojimy klamstvamy a  aj napriek tomu ze som ho na to upozornila viackrat ze som si to vsimla   nadalej v tom pokracuje tak ako potom mam ja zvladat  ovladat svoju ziarlivost ked     >:( mi  jeho  klamstva  ublizuju ??????????ako mozem takto zacat niecomu verit doverovat ?????????????? >:( >:( >:( >:( >:(Klamstvo v partnerstve

Z celkom iného súdka je neúprimný život vo vzťahu s blízkym človekom. Partner je predsa osoba, ktorej by sme sa mali otvoriť, zdôveriť a hľadať v ňom útočisko pre všetky naše boliestky. On by mal byť ten, ktorý pozná našu pravú tvár, naše skutočné ja. Ak sa však aj tu skôr uchyľujeme k zatajovaniu, či dokonca k vedomému klamstvu, mali by sme naše správanie dôkladne prehodnotiť. V partnerstve sa nám vždy vráti to, čo do neho vložíme. Pokiaľ je to neúprimný cit a podvádzanie, nečakajme od druhej strany bezhraničnú lásku a oddanosť.  Zdroj:www.wanda.sk         :20:

:27:                                   :44:             to je asi tak vsetko  na dnes  co som chcela  :z462:WEWE
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

jarka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 05. červen 2009, 16:05:18 »
 :D

Citace
V partnerstve sa nám vždy vráti to, čo do neho vložíme.
Veronika, tvojho muža už poznáme viac ako teba :B. Rozprávajme sa teraz chvíľu o tebe. Čo si do partnerstva vložila ty, keď sa ti vracia samé trápenie?
Zaznamenáno
Zdravím Vás. Mnohí moje príspevky už poznáte a viete, že sa snažím radiť z vlastných skúseností. Som tu, aby som získané rady z kníh, prakticky uviedla do svojho života a tak aby sa mi podarilo čo najlepšie Vám poradiť.

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 08. červen 2009, 12:20:37 »
AHOJTE MODERATORI NAJPRV MAM K VAM OTAZKU PRECO SA MI VASA STRANKA FORUM ZOBRAZUJE V CESTINE????????? 8)
A teraz Jarka odpoved tebe na otazku Čo som  do partnerstva vložila ty, keď sa mi vracia samé trápenie? Vies poviem to asi tak aj ked neviem co presne mas na mysli do obydvoch manzelstiev somm porodila tri krasne zdrave deti starala som sa a staram sa o chod domacnosti  upratat navarit oprat a celkovo zenske prace avsak v prvom manzelstve sa zrodila ziarlivost ktorou som v druhom manzelstve trapila manzela len vies aj v prvom manzelsstve som tusila co sa odohrava medzi mojim uz exmanzelom a mojou mamou a tiez ma presviedcali ze su to len moje vymysli ktore sa vsak stali realitou a terajsie manzelstvo sa tymi klamstvami len stupnuje viac moja ziarlivost pochybnosti a nedovera snazim sa vraviet ze vsetko je inak nez si myslim ale partnerovo klamanie ma predsviedca o inom a pritom zacalo to tym ze som chcela aby sa nas vztah zmenil  v lasku uprimnu a skutocnu co jeho rozculovalo vyhovoval mu zauzivany stereotyp a teraz nahle zmeny zo dna na den  snazila som sa a stale sa snazim zistit preco  kvoli comu take nahle zmeny no prispieva k tomu aj moja ziarlivost ale opodstatnene pretoze vo chvili ked si myslim ze uz je klamaniu koniec oklame ma v tom istom okamihu inou vecou viem ze ziarlivec robi zo zivota peklo ale ja nerobim ziarlivostne sceny len sa ho vzdy snazim pitat o urcite udalosti pri ktorych si vsimnem ze tvrdi zas nieco ine ako potom mozem najst sebadoveru doveru vobec istotu ked  aj ked ho na to  :-*upozornim pokracuje v tom dalej a tym len prehlbuje moje  pochybnosti o dovere a nejakej tej istote??????????????????????????????????????????????????????co som mohla a vedela dat to som do oboch vztahou dala samu seba  co viac sa da este do vztahu dat????????????????????????????????????????????????????????
wewe    >:(         
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 08. červen 2009, 13:41:09 »
 :D    dufam ze to mozem sem dat nasla som to ked som prezerala ostatne diskusie autorom  nasledovnych slov je  moderator JOJO

Citace
Dávaj si pozor na svoje myšlienky, pretože sa stanú slovami.
    Dávaj si pozor na svoje slová, lebo sa stanú činmi.
     Dávaj si pozor na svoje skutky, lebo sa stanú zvykmi.           :191:
     Dávaj si pozor na svoje zvyky, lebo sa stanú charakterom.
    Dávaj si pozor na svoj charakter, lebo sa stane tvojim osudom.

A keď naše negatívne myšlienky prejdu túto cestu (čo trvá roky - desaťročia) a stanú sa naším osudom, pociťujeme ich ako bolesť, utrpenie, nepríjemné problémy všetkého druhu (i zdravotné), atď.....

Zatiaľ nepoznám liek (zázračnú pilulku), ktorý by dokázal, nepríjemné následky z našich negatívnych myšlienok, napraviť z večera do rána, alebo v priebehu týždňa, či mesiaca. Avšak vďaka Zákonom pozitívneho myslenia a Mentálneho tréningu je možné tento čas skrátiť na pár mesiacov, čo bez nich predtým trvalo roky - desaťročia.
neviem predchadzajuce riadky vlozit ako citaciu tak pardon az  som si to nemala pravo sem uviest ospravedlnujem sa Vam JoJo
MOJE vyjadrenie  k danym slovam :
 Dávaj si pozor na svoje myšlienky, pretože sa stanú slovami.--------TO JE PRAVDA LEBO VACSINOU NACO MYSLIM STALE O TOM HOVORIM
    Dávaj si pozor na svoje slová, lebo sa stanú činmi.TO JE PRAVDA LEBO TO COHO SA OBAVAM O COM HOVORIM TO SA POTOM DEJE
     Dávaj si pozor na svoje skutky, lebo sa stanú zvykmi.TO JE PRAVDA  LEBO TO CO ROBIM TYM JE V PODSTATE AJ MOJA ZIARLIVOST UZ 11 ROKOV UZ JE TO AKO MOJ ANI NIE ZVYK ALE ZLOZVYK
     Dávaj si pozor na svoje zvyky, lebo sa stanú charakterom.AJ TO JE PRAVDA LEBO PODLA MOJICH ZVYKOU A ZLOZVYKOU MA BERE A TAK SA AJ KU MNE SPRAVAJU MOJI BLIZKY
    Dávaj si pozor na svoj charakter, lebo sa stane tvojim osudom.AJ TO JE PRAVDA ZE MOJ CHARAKTRER PONORENY ROKY DO ZIARLIVOSTI  JE MOJIM PREKLIATIM JE MOJIM OSUDOM PODLA TOHO AKO SA SPRAVAM JA SA KU MNE SPRAVAJU INY VIA S ODSTUPOM NEZ S POCHOPENIM AJ KED ZIARLIVCA JE KOMPLIKOVANE POCHOPIT  NIETO MU ESTE PORADIT .
JE TU ESTE OTAZKA KDE V COM ROBIM CHYBU ?DALSIA PRECO JE VSETKO STALE HORSIE?CO MAM SPRAVIT ABY SOM HO NESTRATILA UPLNE?KDE ZACAT A AKO?NEVIEM  pretoze ziarlivost mi snad uz nacisto zatemnila mozog mylenie uvazovanie konanie celkovo mi zabera vsetok moj cas neviem ako dalej som zamotana v kruhu minulosti pritomnosti ale nejasnej buducnosti stale dokola to iste  som ziarlivostou obvinuta ako zarasteny plot brectanom  nie a nie sa toho konecne zbavit je to tazke a zlozite ale je to tak a to co sa deje je len vysledkom toho coho som sa cele roky obavala  je to horsie nez nocna mora akakolvek snaha nieje vacsia ani ako spendlikova hlavicka ci skor zrnko prachu ono to nadsenie vzplanie ale zaroven vyvinom udalosti odfukne aj to male semiacko  sebadovery dovery a istoty  je to potom len tazke vzducho prazdno proste nic. :493:
« Poslední změna: 08. červen 2009, 20:39:45 od Jojo »
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

Nitya

• Host
« Odpověď #60 kdy: 08. červen 2009, 15:59:10 »
Veronika,ked budes pozorne citat Skolu pozitivneho myslenia a rozne temy a prispevky,postupne si uvedomis,ze sme tym,ako myslime,ze mame zivot,ako myslime a ze ked nedoverujeme najvysiemu dobru,tak sa deje to,co sa Ti deje.....Tvoj negativny zazitok s mamou Ta silno vyformoval do tejto podoby myslenia.......nase skusenosti,ci uz su poztivne,ci negativne,nas ovplyvnuju......je uzasne,ked nas negativna skusenost,zazitie zmeni,ale nie v nedoveru v zivot a v seba,lez zmeni v nas prospech  :)  ..........su tu take krasne temy Veronika zo zivota,o vesmirnych zakonoch a o nasom mysleni a ja vidim,ze uz si  zacinas citat a uvedomovat niektore fakty......uvolni sa a daj moznost sama sebe zazit radost........skus si slubit sama sebe,ze na zaciatok svojej zmeny jeden den najprv budes vsetko robit bez ziarlivosti...aj keby sa Ti zdalo,ze je dovod,tak si to nevsimaj a uvidis ,aky carovny den,alebo carovnu chvilku prezijes s manzelom............skus to po troske az z toho bude cely den,tyzden a mozno neskor si uvedomis,ze ziarlivost je v Tebe,aby ta vyzvala si samu seba viac vazit....skus sa pozriet na svet a ludi srdcom   :)  ........  :) co povies?  :-X
« Poslední změna: 08. červen 2009, 16:03:13 od Nitya »
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 08. červen 2009, 18:28:48 »
nitya
super príspevok, od teba by sme sa mohli viacerí učiť  ;))
Zaznamenáno
Krásny deň želám, som Hanka a som tu pre Vás, mojou doménou je práca s podvedomím - ako sa správne učiť, ako správne pochopiť zákony života....teším sa na Vaše príspevky.

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 09. červen 2009, 04:12:28 »
Keď vás hnevá to, prečo sa s vami muž nebaví, skutočne sa s ním chcete rozprávať alebo iba potrebujete, aby vás počúval? Väčšina žien sa zaujíma o mužov, ktorí veľa nehovoria. Ak sa s vami manžel nerozpráva, pravdepodobne nemá chuť vás stále počúvať. Niečo s tým však urobte. Hovorte občas menej a viac počúvajte vy jeho.

Muži prejavujú svoje city inak ako ženy
Ženy o svojich citoch rady a často rozprávajú, muži naopak svoje emócie ukazujú prostredníctvom činov. Ženy si toto správanie interpretujú ako „bezcitnosť“, čo je absolútny nezmysel. Aj muži majú city, len o nich jednoducho nehovoria. Svoju lásku dokazujú najčastejšie bez slov.
Neostáva nám asi iné, len sa zmieriť s tým, že svojho partnera nezmeníme. Neberte si jeho tvrdošijné „čušanie“ príliš k srdcu, povzneste sa nad túto skutočnosť a udeľte svojmu drahému symbolického bobríka mlčanlivosti. Určite si ho zaslúži.

Môžem sa ťa niečo opýtať?
Úplne zbytočná otázka, mrhanie jeho vzácnym časom. Preskočte ju a radšej prejdite priamo k veci. Navyše v ňom vyvoláva pocit, že s ním chcete hovoriť o niektorej z tém, ktoré z duše nenávidí,

Čo by ste od neho počuli najradšej?
Viete to? Nie? A ako môžete očakávať, že to bude vedieť on a trafí sa do vašej momentálnej nálady. Muži sa často sťažujú, že sa v ženách nevyznajú. Nesťažujte mu to a nepýtajte sa na to, čo vlastne od neho ani nechcete vedieť.
 Máme na mysli úplne bežné, kvázi  “nevinné” klamstvá, či zatajovanie skutočností, ktoré muži používajú s cieľom nevyvolať u partnerky následné nekončiace explózie negatívnych emócií.
Aj vy sami musíte uznať, že dokonalá úprimnosť z jeho strany by vás mnohokrát priviedla do poriadnej zúrivosti. Rozdielnosť pohlaví spôsobuje, že nie vždy máme pochopenie pre zmýšľanie, či konanie toho druhého.
A tak v snahe nenarušiť existujúcu stabilitu, či rovnováhu vzťahu, muži zatajujú skutočnosti, ktorými by ste určite neboli nadšené. A priznajme si. Drobné klamstvá nie sú doménou len jedného pohlavia. Robíme to tiež, snáď len viac rafinovanejšie a sofistikovanejšie. Pravdou však je, že ženám klamstvá viac ubližujú. Klamať je niekedy oveľa jednoduchšie ako čeliť následkom a nepochopeniu pravdovravnosti. Klamú všetci a tak klameme aj my. Niektorí síce vo svojom vnútri bojujú s pocitom, že nejde o správnu vec, väčšina ich však nakoniec prevalcuje. A v konečnom dôsledku všetci klameme z celkom jednoduchého dôvodu – máme strach z úprimnosti 

Klamstvo v partnerstve
Z celkom iného súdka je neúprimný život vo vzťahu s blízkym človekom. Partner je predsa osoba, ktorej by sme sa mali otvoriť, zdôveriť a hľadať v ňom útočisko pre všetky naše boliestky. On by mal byť ten, ktorý pozná našu pravú tvár, naše skutočné ja. Ak sa však aj tu skôr uchyľujeme k zatajovaniu, či dokonca k vedomému klamstvu, mali by sme naše správanie dôkladne prehodnotiť. V partnerstve sa nám vždy vráti to, čo do neho vložíme. Pokiaľ je to neúprimný cit a podvádzanie, nečakajme od druhej strany bezhraničnú lásku a oddanosť.

Nechceme sa hádať
Bojovať proti mužskej tvrdohlavosti je ako ísť hlavou proti múru. Ak potrebujete mať pri každej hádke posledné slovo, váš vzťah sa čoskoro zmení na talianske manželstvo. Skúste raz ukončiť nikam nevedúci spor magickou uzemňujúcou formulkou: Áno. Máš pravdu. A keď už budete v zmierovacom objatí, škodoradostne si v duchu nezabudnite pripomenúť: Veď ty ešte uvidíš, kto mal pravdu!
NO  A TO JE TIEZ PRAVE TO CO SOM JA ROBILA V HADKACH V MINULOSTI  MAT POSLEDNE SLOVO ROBI ON TERAZ AJ KED JE PRAVDA ZE HADKY MEDZI NAMI VZNIKNU NA PREJAVY MOJEJ ZIARLIVOSTI UPODOZRIEVANIA POCHYBNOSTI ADTALE  JA V POSLEDNEJ DOBE  MALOCO ESTE VYSLOVIM KED SA ROZCULI LEBO TO SA NEVIE POTOM ZASTAVIT  AZ KED SOM TICHO DLSIU DOBU TAK STICHNE AVSAK S VYJADRENIM KED SA MI STALE NIECO  U NHO NEPACI STALE MI NIECO VADI MAM SI TEDA PODAT O ROZVOD.

Nesnažte sa byť detektívom.
Špehovanie je narúšanie osobných životov. Nehrabte sa v jeho/jej veciach, e-mailoch či autách. Len kvôli tomu, že k vám už necítia to, čo vy k nim, nemusia mať hneď inú.
NO A TO JA PRAVEZE SOM DOCASU ROBILA  KVOLI JEHO NAHLYM ZMENAM.

Nereagujte emocionálne
Emócie by v žiadnom vzťahu nemali chýbať, niekedy však práve ony môžu byť najväčšou prekážkou v šťastí. Dôvod je celkom prozaický – vždy sa viažu na konkrétnu skúsenosť z našej minulosti. My tak na základe tejto spomienky, obvykle negatívnej, zareagujeme v duchu záporného rozpoloženia, ktoré v nás vyvoláva voľakedajší zážitok.

Znamená to teda, že emócie sú riadené našim mozgom. Ak sa zaryto držíme svojich obáv a starostí vyplývajúcich z predchádzajúcich zlých skúseností, vytvárame si také aj celé svoje vnútorné naladenie. Preto niekedy stačí tak málo k navodeniu stavu hnevu. Láska je však o niečom celkom odlišnom, rozhodne nie o negatívnych zážitkoch z časov minulých. 
TOTO SOM PRESNE JA  PPOVAHOVO ZA TIE CELE ROKY OPISANA

Akceptujte sa
Najvyšším prikázaním dobrého spolunažívania je akceptovať partnera takého, akým je. Partnerstvo nie je o prerábaní toho druhého na svoj obraz, je naopak o tolerancii a vzájomnej akceptácii. Každý by si mal preto uvedomiť, že ak na partnerovi čokoľvek odmieta, odopiera si tak vlastnú šancu byť spokojný. Naopak, vytvára vo vzťahu neustále napätie.
A OPET MOJE SPRAVANIE

Rovnoprávnosť
Je vo vzťahu obzvlášť dôležitá. Láska nemôže stroskotať, ak svojho partnera považujeme za rovnocenného a rovnako aj on nás. Naše správanie by teda tomu malo vo všetkých smeroch nasvedčovať. Nepodceňujme ho za niečo, v čom nevyniká, snažme sa ho naopak na to naviesť. Nezatracujme ho za to, že mu niečo nejde, podajme mu pomocnú ruku. Naučme sa rešpektovať názory, postoje a hodnoty toho druhého, aj keď zrovna nie sú podľa nášho gusta.
NUZ V TOMTO MAMME PORIADNE MEDZERY V NASOM VZTAHU

Naslúchajte
Vedieť naozaj vnímavo počúvať je skutočným umením. Nie každý to však dokáže. V súčasnej dobe pribúda ľudí zahľadených príliš do seba, na vnímanie potrieb partnera im pri toľkom sústredení na vlastnú osobu nezostane dostatok priestoru. V návale svojich záujmov, či starostí nedokážu postrehnúť, po čom túži ich polovička, čo potrebuje, čo jej chýba. Vzťah dvoch ľudí je však o spoločnej spokojnosti, nie individuálnej. Snažte sa preto partnerovi skutočne naslúchať, vnímajte ho a prípadne povzbuďte k ďalšej otvorenosti. Len tak sa vám dokáže zdôveriť.
VED TO JA PRAVEZE CHCEM ABY MA VEDEL VYPOCUT CO POTREBUJEM CO CITIM PO COM TUZIM ATD  POZERAM VIAC NA SEBA AKO NA JEHO  POTREBY  VNUCUJEM MU DOSLOVA TO AKO SI TO JA PREDSTAVUJEM A TO ROBIM CHYBU VIEM

Podporte
Práve nedostatok opory býva príčinou stroskotania nejedného vzťahu. Prečo by si ináč partneri v manželskom sľube prisahali zostať spolu v dobrom aj zlom? Stáť pri niekom v časoch blaha nie je merítkom ozajstnej lásky. Vedieť však pri ňom zotrvať aj v období búrok a verne vyčkať, kým oblaky prehrmia vytvára vzťah plnohodnotným. Nájdite si preto vždy priestor vypočuť partnerove trápenia, či starosti. Nemusí byť vo vašich silách mu pomôcť, vaša opora mu však zaručene dá silu bojovať ďalej. Pocit, že ten druhý stojí vždy pri vás, dokáže doslova zázraky.

Vyjadrite sa
Nikto nemôže od druhého očakávať, že uhádne, čo práve potrebuje. Ale každý má šancu to dostať, keď túto svoju potrebu vyjadrí. Niektorí ľudia majú obrovské zábrany požiadať o niečo. Majú pocit, že prosením sa stávajú zraniteľnejšími. V skutočnosti je to však len vecou pýchy a ega, ktoré ľuďom bránia ukázať aj svoje slabé a neisté stránky. Partnerstvo je však aj o tom.
JA SA VYJADRUJEM NO BEZUSPESNE OPAK JE PRAVDOU

Smejte sa
Nikdy nezabúdajte na humor a jeho čarovnú moc. Nie je nič krajšie, ako vedieť sa s partnerom spoločne zasmiať. Nemusí ísť vždy o strhujúci vtip, či vnikajúcu komédiu, stačí, že vám úsmev na tvári vyvolajú aj obyčajné situácie. Neberte veci vo vzťahu smrteľne vážne, naučte sa nad malichernosti povzniesť, bude sa vám spolu žiť ľahšie. Niekedy nie je na škodu brať aj vážne situácie s humorom, budú sa vám tak zdať jednoduchšie.
MALOKEDY SA DOKAZEM ZASMIAT SOM VIACMENEJ STALE VAZNA  LEBO STALE NIECO RIESIM

Nikto nie sme dokonalým, ani čo sa partnerstva týka, pokúsme sa však k dokonalosti priblížiť. Aj vo vzťahu predsa platí: Tréning robí majstra. A preto nezabúdajme na nevyhnutnosť pravidelných tréningov lekcie zharmonizovania partnerstva.

Buďte k sebe objektívna
Poznáte to – každá minca má dve strany. Subjektívny pohľad na svoju osobu a neobjektívne posudzovanie partnera nikam nepovedie. Skúste na váš vzťah nahliadnuť s odstupom a vnímajte samú seba ako cudziu osobu. V čom ste chybila vy a v čom on? Pokiaľ sa nejedná o zásadné prešľapy typu nevera, podrazy, či ustavičné klamstvá, zrejme bude zato stáť o „comeback“ vašej lásky zabojovať. Nevyhnutná je však otvorená komunikácia partnerov, ako aj obojstranná snaha veci zlepšiť. 
NO A TU JE TO V POSLEDNEJ DOBE Z JEHO STRANY USTAVICNE KLAMSTVA    A VYSVETLENIA ZMYSLUPLNE ZIADNE LEN PROSTE ON SA SPRAVA TAK AKO HO NAPADNE ON ZMENY NEROBI  ATD SAME LZI!!!!

Ako oživiť lásku
Láska nemôže len tak zmiznúť ako kúdeľ prachu. Možno len niekde v hĺbke vo vás drieme a potrebuje citlivo a pomaličky prebrať k životu. Ujasnite si, čo pre vás partner znamená a posnažte sa prípadné „zabudnuté“ city oživiť. Nečakajte, že vás razom ovládne obrovský prílev nového ošiaľu, všetko potrebuje svoj čas. Nájdite si preto priestor na spoločné trávenie voľných chvíľ, venujte sa jeden druhému, komunikujte o svojich potrebách, snoch, túžbach. Buďte k sebe pozorní, prejavte si city, dajte najavo, že si toho druhého vážite a nakoľko dôležitý pre vás je. Nehrajte medzi sebou súboj, robte to nezištne a prirodzene.

Láska je kvietok, ktorý treba neustále zalievať, aby v celej svojej kráse mohol rozkvitnúť. Nedopusťte teda, aby ten váš vinou vašej ľahostajnosti postrádal svoje živiny a pred vašimi očami vám vyschol do posledného lístočka. Vtedy už vaše pokusy o nápravu budú zrejme márne. 
NO NEVIEM PO TOLKYCH ROKOCH ZIARLIVOSTI CI VOBEC BY ON MAL ZAUJEM NIECO NA NASOM VZTAHU MENIT A AKO SA DANIECO PODNIKNUT KED  MI ULIZUJU JEHO KLAMSTVA NEVIEM SI PRETO NAJST K NEMU DOVERU DAKU ISTOTU NEVIEM NEVIEM
ALE CO URCITE VIEM JE ZE HO NECHCEM STRATIT.!!!!!!

Skôr ako za sebou nadobro zabuchnete dvere a zmaríte tak akúkoľvek nádej na záchranu, skúste nazrieť o pár rokov späť. Čo vás spájalo? Aké vlastnosti vám u partnera imponovali? Čo živilo vašu lásku? Čím viac sa vašim vzťahom v časoch jeho „slávy“ budete zaoberať, tým skôr vylúštite záhadu jeho úpadku. Nepolemizuje však nad vecami príliš, ľahko sa tak môžete ocitnúť v začarovanom kruhu nekonečných úvah. Pátrajte pocitovo, aj fakticky.

Príliš veci nekomplikujte a vaše úvahy nasmerujte na holé fakty. Spomeňte si na obdobie, kedy ste bola šťastná. Prečo ste sa takou cítila? Čo konkrétne vás robilo spokojnou? Dôjdite na koreň veci, to vás posunie ďalej. Pesimistický postoj v duchu nedôvery v nápravu vám nepomôže, buďte optimistkou a skôr rozmýšľajte o tom, ako by sa dali napáchané chyby odčiniť.

Muži milujú sebavedomé ženy.
Ale zdravo sebavedomé. Skutočnosť, že žena pozná svoju hodnotu, že nenechá so sebou manipulovať, má svoj názor, ktorý si vie obhájiť, je to, čo ich priťahuje. Sebaúcta priťahuje úctu ako magnet. Len v prípade ak si dokážete sama seba vážiť, budú si vás vážiť aj ostatní.

Muži milujú usmievavé ženy.
Úsmev je symbolom toho, že ste veselé, šťastné, že sa tešíte zo života. Symbolom toho, že človek, ktorému úsmev venujete je vám sympatický. Úsmev v žensko-mužskom slovníku vždy so sebou prináša aj nádej na to, že to môže skončiť aj inak ako len kamarátskym pozdravom. Ženy, ktoré sa stále usmievajú pôsobia bezstarostne a to je presne to, čo muži potrebujú. Čo najmenej starostí.
O TOMTO NEMAM ANI PARU

Muži milujú ženy, ktoré im nechajú priestor a tiež vedia využiť ten svoj.
O tom, že vy ste ten najdôležitejší článok v jeho živote niet pochýb. No k životu potrebuje aj svojich priateľov a veci, ktoré má rád. Presne tak ako aj vy. Nechajte ho občas vyvetrať si hlavu niekde inde a s niekým iným a vy urobte to isté. Uvidíte, že vám to prospeje.
NO A TO JE TO CO JA NEROBIM LEN CUCIM DOMA S DETMI PRI TELKE MEZDI LUDI KYM NEMUSIM NEJDEM  VYNIMKA JE KED JE MANZEL DOMA TAK SI IDEME NIEKAM SADNUT ALE AJ TO STIHNEM DOVRZAT.

Muži milujú ženy, ktoré sa správajú žensky.
Ženskosť je to, čo mužov odzbrojuje. Čím ženskejšie sa budete správať, tým viac mužskej pozornosti si získate.
O TOMTO NEMAM ANI TUSENIE

Čo ich odpudzuje?
Muži neznášajú časté citové výlevy svojej partnerky. Nemajú radi komplikované ženy, ktoré každý deň explodujú pod návalom emócii. Je jedno, či je to hnev, depresia alebo smútok. V každom prípade je to negatívne a oni nie sú tí, ktorí si s tým vedia poradiť. Prejavy emócií im nie sú také blízke ako ženám.
TAK TAKATO SOM PRESNE JA

Muži neznášajú siahodlhé rozbory vášho vzťahu.
Radšej konajú ako hovoria. Každopádne ich neupokojí detailný rozbor, v ktorej fáze vzťahu sa teraz nachádzate a aký bude ďalší jeho priebeh. Práve naopak ho tým len znervóznite a na budúce pri každej vete, ktorá sa začne „Zlatko mohli by sme sa o nás porozprávať...“, sa čo najskôr vyparí z vášho dohľadu.
AJ TAKATO SOM STALE POTREBUJEM NIECO RIESIT PREBERAT VYSVETLOVAT  ATD   DOKAZOVANIE  STALE DOOKOLA  TEN ISTY KOLOTOC

Muži neznášajú zanedbané ženy
To ako vyzerajú a čo si obliekajú oni je jedna vec. Na seba majú vždy iný meter ako na svoju partnerku. Vy ste predsa tá, ktorá ich reprezentuje. Vy ste ich pýcha. A muži sa radi chvália, keď majú s čím. Nemusíte denne tráviť pol dňa v kúpeľni, ale upravená by ste mali byť vždy.
A ZIAL AJ TAKATO SOM. MOC SA V MODE NEVYZNAM A JA RADSEJ  PENIAZE MINAM NA DETI NEZ NA SEBA.   A JE PRAVDA ZE MOC CI VLASTNE MALOKEDY SA STARAM O TO AKO VYZERAM.  MYSLIM TYM ZE V MIULOSTI SOM BOLA STALE NALICENA ADT VSETKO CO K TOMU PATRI. NO TERAZ O TO MOC NEJAVIM ZAUJEM.  SOM LEN DOMA MEDZI LUDI NECHODIM IBA AK TAK LEN Z MANZELOM .

Niekto si môže s čistým svedomím povedať, že pre lásku robí všetko.
Samozrejme, že je to ideálne, no nie každý to dokáže a nie vždy je to aj možné. Niekedy však stačí ozaj málo, aby láska nestratila svoje čaro a nevyparila sa ako ranná rosa.
NO JA ASI MALO KED  MANZELOVI MOJE CITY POCITY ATD ZACALI PRIPADAT Z MOJEJ STRANY PRENHO AKO BEZVYZNAMNE MOJE PROBLEMY

V mene lásky
Ak ho alebo ju milujete, nie je čo riešiť. A tak by to malo byť, ak je človek ozaj zamilovaný. Samozrejme, neznamená to, že máte skákať rovno z mosta pre modré oči svojho partnera, ale istý zápal pre spoločnú lásku a partnerstvo tam jednoducho musí byť alebo by mal byť. Láska je o porozumení, kompromisoch a v neposlednom rade aj o vnímaní toho druhého. Pretože ak máte spolu fungovať, musíte spolu vedieť komunikovať, zdieľať svoje pocity, rozvíjať nápady, riešiť problémy a dopĺňať jeden druhého.
TOTO MEDZI NAMI NIKDY NEBOLO

Ak však bude vo vašom vzťahu prevládať egoizmus z jednej či druhej strany, netolerantnosť a bude viaznuť vaša komunikácia, je viac než poravdepodobné, že je len otázkou času, kedy sa váš vzťah nadobro naštrbí. Preto je potrebné, aby ste v rámci všedného dňa a života rešpektovali svojho partnera a brali ho ako svoju súčasť. Možno si poviete, že sú to len reči a nepodstatné maličkosti, ale opak je pravdou. Istotne dobre padne nielen vám, ale aj partnerovi, ak raňajšiu kávu spravíte nielen sebe ale aj jemu, či opačne. Sú rôzne momenty, kedy môžete dať partnerovi najavo, že na neho myslíte, alebo on myslí na vás. Malé dôkazy lásky sú tým najlepším afrodiziakom pre dobrý vzťah. Aj keď vety "milujem ťa" sa síce počúvajú veľmi dobre, no niekedy sú práve malé činy omnoho účinnejšie a emotívnejšie.
AKO RADA BY SOM TO POCULA OD NEHO POVEDANE SPONTANNE NIE LEN KED MU TO PRIPOMENIEM

Aj modré z neba
Vraví sa, že modré z neba sa nedá zohnať, no niekto to naozaj dokáže. Či už prekvapením, splnením dávneho sna alebo iným, originálnym spôsobom. Je skvelé pozorovať, ako sa z toho dokáže tešiť ten, komu sme modré z neba venovali, vtedy býva naša radosť zväčša dvojnásobná.

No ako všetci vieme, nie každému je súdený príbeh alebo život ako v rozprávke. Slepo sa hnať za láskou, ktorá je odsúdená na zánik je ako nalievanie oleja do ohňa. Myslí sa tým partner, ktorý stratil záujem nielen o našu náklonnosť, ale aj o vzťah ako taký. Vtedy nepomôže ani to "modré z neba", ani to, že by ste venovali kus seba. Všetko s mierou, alebo všetkého veľa škodí - ak to budete preháňať s vašou ochotou a záujmom, po čase sa vám to môže vypomstiť. Robiť niečo pre lásku totiž neznamená, že v niekom vzbudíte chýbajúce city, tie musia vyjsť zo srdca a nemožno si ich vynucovať na základe niečoho iného.
NO A JA ROBIM PRESNY OPAK ZIADAM STALE SVOJHO MANZELA ABY KONECNE ZACAL PREJAVOVAT UPRIMNE CITY VOCI MNE ABY MA MAL SKUTOCNE RAD  ABY SA MI VIAC VENOVAL ATD NO SPUSTA A ZAROVEN HO BOMBARDUJEM SVOJIMY ZIARLIVIMY POCHYBNOSTAMI KED TAKY NIEJE AKOBY SOM CHCELA JA AKY BY MAL BYT

Robiť pre lásku stále niečo pozitívne a povzbudzujúce je možno v istých momentoch náročné, no sladká odmena v podobe pevného vzťahu za to isto stojí. Nikdy to však nerobte zo zištného dôvodu, ale preto, že to tak chcete, cítite a má to svoj význam...

Riešenie ste vy
Najefektívnejšie je ubezpečiť seba samú o svojich kvalitách, veď vy sa poznáte najlepšie. Sústreďte sa na to, v čom vynikáte. Nájdite si na sebe vlastnosť, kvôli ktorej vás ľudia majú radi a prednosť, ktorou ste očarili svojho drahého. Je jedno, či viete skvele maľovať, pestovať bonsaje alebo ste dobrá bútľavá vŕba, ktorej možno dôverovať. Ide o to, že v niečom vynikáte. Týmto získate pocit, že nie ste akási neschopná a nezaujímavá sivá myška. Ak si vyriešite problém so sebou, ľahšie sa už zorientujete v tom, čo vás trápi vo vzťahu. Sebavedomie je totiž magnet, ktorý priťahuje každého.

CLANKY SU  ZO STRANKY:
www.wanda.sk
« Poslední změna: 09. červen 2009, 12:31:11 od Jojo »
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

jarka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 09. červen 2009, 09:26:34 »
Weronika ahojček. ^-^

Pravdivé články tu vkladáš, len prepáč, pochybujem o tom, že sa z nich chceš aj poučiť.
Ku každému odstavcu si dala svoj komentár, len k tomu poslednému nie, a ten je najdôležitejší.
Citace
Riešenie ste vy.  Ak si vyriešite problém so sebou, ľahšie sa už zorientujete v tom, čo vás trápi vo vzťahu. Sebavedomie je totiž magnet, ktorý priťahuje každého.
Už sme ti tu viac krát radili, aby si robila niečo so svojim nízkym sebavedomím. Robíš s tým niečo?

Citace
A teraz Jarka odpoved tebe na otazku Čo som  do partnerstva vložila ty, keď sa mi vracia samé trápenie? Vies poviem to asi tak aj ked neviem co presne mas na mysli do obydvoch manzelstiev somm porodila tri krasne zdrave deti starala som sa a staram sa o chod domacnosti  upratat navarit oprat a celkovo zenske prace
Verím že si určite výborná matka a staráš sa o rodinu najlepšie ako vieš. Toto však nie je vklad do partnerstva, ale do rodiny.

Vklad do partnerstva, je nezištná láska, dôvera, pochopenie partnera, poskytovanie slobody tomu druhému, v neposlednom rade je to aj práca na sebe, aby si ho priťahovala a nie odpudzovala. A tým nemyslím len udržiavanie zovňajšku, i keď aj to je dôležité, ale hlavne vylepšovanie svojho vnútra.

Veronika, teraz ti poviem úprimne, čo si o tomto všetkom myslím. Z tvojich príspevkov, mám taký pocit, akoby si sa vo svojej žiarlivosti vyžívala.

Mám takú kolegyňu, ktorá má cukrovku. Denno denne nič iné od nej nepočujem, len ako si ona musí pichať inzulín, akú mala vysokú hladinu cukru, ako by odpadla, keby si dala zákusok ap. Dobre. Prvé tri dni sa to dalo počúvať. Ale pracujem s ňou už vyše polroka a ona stále neprestala. Doslova sú na nej vidieť tie jej myšlienky: "ja mám cukrovku a ľutujte ma".

Veronika, ty mi pripadáš takto isto. "Som, žiarlivá, no riešiť to nechcem, ale pozor nechcem prísť o partnera, tak mi pomáhajte."
Vždy hľadáš riešenie vonku, mimo seba. Tam ho nenájdeš. Riešenie je v tvojom vnútri. ^-^
« Poslední změna: 09. červen 2009, 10:47:23 od jarka »
Zaznamenáno

Jojo

• Admin team
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 09. červen 2009, 13:23:41 »
Ahojte ^-^
Veronika ;)) , absolútne súhlasím s Jarkou ;)) až na jednu maličkosť:
Citace
v neposlednom rade je to aj práca na sebe
Nie v neposlednom, ale v prvom rade je to práca na sebe.

Tá pravá a účinná práca na sebe znamená, že ju nerobíme preto, aby sme od partnerstva a partnera niečo získali, ale preto, aby ňou niečo cenné do spoločného partnerstva vložili. Ak to takto nerobíme, tak je to len naša vypočítavosť, a to je zlé. Nikto nemá rád vypočítavých ľudí, a nik si ich ani necení, a ani im neprejavuje úprimnú lásku. A ak sa k ním "akože" s milo a s láskou správa, tak je to tiež len z vypočítavosti.

Ale ak sa prácou na sebe zameriame len na zmenu seba (a nie partnera), odmenou nám bude, že "pozitívne" zmeníme aj partnera a s ním aj náš partnerský vzťah.

Ako príklad by som zverejnil Jarkin ;)) príbeh.
Veronika ;)) , bola to práve ona ;)) ktorá pred rokmi nutne potrebovala vylepšiť svoj partnerský vzťah a svojho žiarlivého partnera zmeniť na nežiarlivého. A aj to dokázala a ja som na ňu nesmierne hrdý. Ale nie tak, ako to robíš doteraz ty, že hľadáš chyby na partnerovi. Ale tak, že si začala všímať len a len svoje chyby, a len tie začala meniť preto, lebo cez PZ spoznala, že je ich potrebné zmeniť. (Ona si na rozdiel od teba manželove chyby celkom prestala všímať. Proste mu ich jednoducho tolerovala.)  Práve takýto jej absolútne nežistný prístup je prejavom skutočnej lásky, a aj nevyhnutne jej musel priniesť odmenu v jej pozitívnom partnerskom vzťahu.

A aby bolo jasné, tak tvoj prístup k vášmu vzťahu zatiaľ môžeme ohodnotiť len ako vyslovene egoistický, a preto ani ty nemôžeš očakávať iné správanie od svojho partnera. A ak chceme dosiahnuť zmenu, najprv musíme nežistne dať.

Citace
JE TU ESTE OTAZKA KDE V COM ROBIM CHYBU ? DALSIA PRECO JE VSETKO STALE HORSIE? CO MAM SPRAVIT ABY SOM HO NESTRATILA UPLNE? KDE ZACAT A AKO?
Veronika ;)) začni nežistnou prácou len a len na sebe, a neustále v nej pokračuj. Len tak máš šancu všetko napraviť. Ak takto nekonáme, všetko len zhoršujeme.
« Poslední změna: 09. červen 2009, 13:42:59 od Jojo »
Zaznamenáno
     Pretože každého vnímam s láskou ako dobrého priateľa, navrhujem vzájomné okamžité tykanie, ako sa na priateľov patrí.

Mojou túžbou bolo naučiť sa žiť svoj život tak, aby mi prinášal len radosť a šťastie, a tak som od roku 1996 otestoval informácie z veľkého množstva pozitívnych kníh. V roku 2009 sa mi do rúk dostala kniha Duchovné posolstvo  a ja s radosťou zisťujem, že ma významne posunula k môjmu cieľu.
     Ako celok je privátne určená k prebudeniu Pracovníkov svetla, ktorí ju okamžite chápu. Dôležité však je, že informácie z nej sú schopné každému pomôcť zmeniť utrpenie a bolesť na radosť a šťastie. A preto ju odporúčam každému. Záleží to však výlučne od dotyčného túžby po zmene, a jeho cieľavedomého prístupu.

Pre nedostatok môjho času môžem záujemcov len nasmerovať na tento zdroj, prípadne im postupne vysvetliť niektoré nejasnosti. Ale cieľavedome učiť sa a skúšať už musí každý sám. Nakoniec ani to inak nefunguje.

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 09. červen 2009, 14:03:59 »

wewinka,
odporúčam ti dokonale si preštudovať zákon rezonancie  / zámerne nedávam link / nájdeš v sekcii knihy................duchovné / pozitívne / zákony

podstatou tohto zákona je pochopiť problematiku vzťahov - prečo priťahujeme, resp prečo sa v našom živote vyskytujú práve takí ľudia a nie onakí ........................
wewinka, napíš ako chápeš uvedený zákon a aké kroky podnikneš, aby si sa vyhla podobným situáciam, ktoré si nežiadaš zažívať
Zaznamenáno
Krásny deň želám, som Hanka a som tu pre Vás, mojou doménou je práca s podvedomím - ako sa správne učiť, ako správne pochopiť zákony života....teším sa na Vaše príspevky.

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 15. červen 2009, 16:01:07 »
Ahojte  :D vsetci ktory sledujete ci citate moje problemy neviem ci mozem ale skusim sa aspon takto vyjadrit k tomu co je napisane v uvedenom clanku zdroj.  http://www.jewel.sk/forum/index.php?topic=2079.msg22336;topicseen#msg22336
 ^-^                                  ^-^                                           :D

Citace
Každý môže priťahovať iba to, čo zodpovedá jeho súčasnej vibrácii. Strach teda priťahuje to, čoho sa bojíme.  >:(
     Naše chovanie určuje naše vzťahy. Vlastne  pritahujem si do zivota prave tie udalosti ktorych sa bojim 
Máme však slobodnú voľbu v tom, ktorým vibráciám sa chceme otvoriť , ktoré prijmeme, ktoré zosilníme alebo naopak zoslabíme.
Ja vlastne svojim spravanim zodilnujem negativne  myslenie nasledne to zazivam na co a o com premyslam.

Citace
Tak sa stáva, že priťahujeme ľudí s podobným naladením, rovnako tak ako zážitky a životné udalosti, ktoré zodpovedajú nášmu mysleniu a cíteniu.
Pritiahla som si do zivota len takeho cloveka ako som uvazovala premyslala no v podstate upozornenim mi malo byt hned na zaciatku vztahu ze  ma dokazal oklamat nepovedat mi pravdu este na zaciatku vztahu no vtedy som tomu vaznost nepripisovala ze ked mi v takej veci zatajil tak aky bude dalej.Viete ono rozpravala som sa o celom vztahu  z osobou ktora mi je blizka a na mnohe veci som prisla sz teraz ze i ked som podstatnou mierou vstupovala so vztahu zo ziarlivostou  nemala som pri sebe cloveka ktory by ma chapal ktory by mi rozumel ktory by sa snazil byt oporou co som v podstate neposkytovaôa ani ja bol to vlastne zitie jeden vedla druheho bez uvazenia co vo vztahu napravit zmenit  aby to bolo take ako ma byt my sme si tu lasku prejavovali len cez intimny zivot inak nie ziadne prejavy zaujmu o toho druheho pokusit sa chapat toho druheho kazdy sme tahali inym smerom mali svoju pravdu takze to o vztahu nikdy nebolo a moja ziarlivost vlastne cele roky otupovala nicila vsetko  vokol seba natolko ze tazko sa naprava nieco co vlastne vzniklo v len poezranim sa na svoje potreby pocity proste samolubost a vlastne ten kto nic nedava zbytocne ocakava ze ten druhy mu to poskytne a to je aj moj pripad ze vlastne som do vztahu dala len bolest utrpenie hadky  nekonecnu ziarlivost  a taky clovek si nezasluzi poznat skutocnu lasku  lebo rozieva len zlobu a hnev nenavist

Citace
Naše myslenie a cítenie je “neviditeľný magnet”, ktorý nepretržite priťahuje všetko, čo s ním vo vonkajšom svete rezonuje.
Tuto vetu nechapem ak by bolo mozne niekto mi napiste jej vyznam
 :-*

Citace
Prevládajúce myšlienky, pocity a sklony človeka určujú jeho duševnú atmosféru a vytvárajú tak okolo neho auru úspechu alebo neúspechu. Tak to aj je ako sa citim ako myslim podla toho sa deju udalosti  vokol mna
     Keď som rozhnevaný, dotknutý, urazený alebo zranený, potom to nie je kvôli chovaniu toho druhého, to je len spúšťač. Príčina spočíva vo mne, pretože niečo z chovania toho druhého je aj vo mne a táto struna, na ktorú udrel, teraz rezonuje.
     Nemá teda zmysel sa nad jeho chovaním rozčuľovať. Omnoho užitočnejšie je v sebe túto vlastnosť rozpustiť, zbaviť sa jej, aby sa pri budúcej príležitosti už nemohla prejaviť.  8)
    Keď sa mi to podarí, som od nej oslobodený.
  Mnohokrat to tak je ze ked ma prepadnu pocity pochybnosti upodozrievania  som nahnevana a tak potom aj reagujem konam cinim

Citace
  Za takýmito “reťazami náhod” je vždy zákon rezonancie.
    Bez vnútornej pripravenosti je akékoľvek hľadanie vo vonkajšom svete k ničomu. Bez tejto pripravenosti je akékoľvek hľadanie zbytočné.
     To, čo naozaj potrebujete, si vás nájde samé.
     Musíte mu len dovoliť, aby si vás našlo!
Stale hladam patram po odpovedich na svoje otazky  preco sa vsetko deje tak ako sa deje preoco stale riesim vztah a pritom  sa stale neviem zamerat v prvom rade na seba dat do poriadku svoje myslenie konanie spravanie zacat sa zaujimat o sebadoveru v prvom rade nakolko mi to robi problemy stale sa zaoberam niecim inym aj ked snaha je rychlo vyprcha neviem najst zachitny bod stale sa zmietam v premyslanim o minulosti mam mnoho zasad  ktorych sa neviem zbavit tym ze zmenim spravanie 

som dost zakomplexovany clovek lahko manipulovatelny viac sa riadim  nazormy inych a ten svoj  nerealizujem . Viem ze tu pisem zas len to co prezivam zijem ale  neviem mnoho veci odpustit prepacit mam stanovene svoje postoje priority vsetko vidim prezivam citim v negativnom svetle a tym si zatvaram brany do sveta skutocneho zivota kde je pochopenie porozumenie  zivot nie je byt neustale len medzi styrmy stenamy  bez kontaktu z ludmi  vlastne v reali  neviem o com zivot je ako a co prezivaju iny  ako vedia vyriesit problemy ako vsetko je mnohe mam s toho co si precitam najdem na nete  a sice si to precitam neviem sa tym riadit  lebo skacem s temy do temy neviem sa sustredit na jednu vec

Citace
Pochopiť však znamená veriť.
     Len nedostatok viery nám bráni v získaní hojnosti života.
To je moj dlhororny problem nedokazem verit ludom  pretoze neverim ani sama sebe  kto mi raz ubizi uz neviem nechcem odpustit taky clovek u mna miesto nema.

A co s tymto vsetkym mienim robit? rada by som verila ze sa to da zmenit  nieco preto spravit  no ako ziskat sebavedomie naucit sa chapat ludi atd je pre mna komplikovane lebo na jednej strane snaha je  no moj negativizmus ma stale vrati spet   .
ake kroky podniknut aby sa to zmenilo neviem  nato neviem najst odpoved lebo cokolvek vykonam nakoniec sa to zvrtne proti mne.          WEWE ;;;)
« Poslední změna: 16. červen 2009, 00:35:04 od Jojo »
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 15. červen 2009, 20:45:55 »
Ľahká cesta k väčšiemu sebavedomiu         ^-^   zdroj:www.wanda.sk

Stáva sa vám občas, že sa ráno pozriete do zrkadla a máte chuť na všetko sa vykašľať a nenechávať sa vytočiť v práci/v škole/v obchode? Nezúfajte, tu nájdete niekoľko tipov, ktoré vám v podobných chvíľach pomôžu zostať nad vecou.

Prvá rada znie: "Keď niečo robíte, tak poriadne!" Keď je vám do smiechu, smejte sa od srdca. Keď je vám do plaču, poplačte si naozaj. Jednoducho si to vyskúšajte keď budete sama. Znie to banálne, ale verte, že to naozaj pomáha.

Ďalej je dobré riadiť sa pravidlom: "Som najlepšia, aj keď sa mi nie vždy všetko podarí!" Myslíte si, že šťastie majú vždy len tí ostatní, alebo že sa vašej kolegyni vždy všetko podarí? Problém je v tom, že sa snažíte byť perfektní a držíte sa pritom zásad, ktoré ste si kedysi určili. Potom je jasné, že sa pre vás obyčajný neúspech stane takmer katastrofou. Skúste trochu prehodnotiť svoje doterajšie postoje a znovu popremýšľať o svojich cieľoch (napríklad či ich nemáte príliš veľa, v tom prípade najskôr nakoniec nedosiahnete nič).

Pokiaľ na to máte chuť, zatancujte si. Pohyb odbúrava stres a uvoľňuje telo. Súčasne cítime kreativitu, ktorá sa v ňom skrýva. Len tak získame lepší prístup k pocitom, ktoré majú v bežnom dni len málo miesta. Kto pozná svoje city, vie koľko energie sa v ňom skrýva a čo z nej vyžaruje na ostatných. :12:

Žite to, čo cítite! Nehovorte, že je všetko v poriadku, keď je vám v skutočnosti do plaču. O čo lepšie sa poznáme, o to ľahší je potom styk s ostatnými ľuďmi. Heslo dňa teda znie: buďte autentickí! :141:

Je celkom dôležité si uvedomiť, že ideálnu postavu a tvár má len menšina ľudí, predovšetkým modelky v reklamách. Najlepšie bude, keď sa na kúpalisku rozhliadnete okolo seba. V skutočnosti vypadá každá žena inak a je svojim spôsobom atraktívna. Prečo by sa teda človek mal na seba hnevať kvôli niekoľkým tukovým vankúšikom, alebo dlhému, krátkemu či širokému nosu? Najefektívnejšie pritom je, zmieriť sa s tým, aká som.

Doprajte si to najlepšie! Napíšte si na papier všetko, čo by ste si naozaj priali. Prečo čakať, že vaše sny splní niekto iný? Urobte to sama. Poznáte ten pocit stáť ráno pred skriňou a nenachádzať nič dostatočne pekného? Doprajte si nové šaty, ale zabudnite pritom na výpredaj. Kto celý deň pracuje, môže si niečo také dovoliť. A bez pocitu viny! :245:

Na ďalšie nápady ako urobiť niečo pre svoje ja prídete určite sami. Hlavné je, neustále svoje ciele, svoj denný program a prostredie, v ktorom žijete, obnovovať a oživovať. Len tak sa bude vaša osobnosť vyvíjať k väčšiemu sebavedomiu a najmä k vyrovnanosti. Na tomto mieste už sa dá len popriať šťastné vykročenie do vášho nového života.  :294:
 Pocity menejcennosti zažíva v určitej forme a intenzite vo svojom živote kvantum ľudí. No a keďže úmerne so stúpajúcimi teplotami ubúda množstvo oblečenia, mnohé dámy bojujú práve v tomto období s takým nízkym sebavedomím, že by ho mohli ušliapať podpätkom topánky. Získajte sebaúctu späť!

Čo to vlastne je :h279:
Sebavedomie je presvedčenie o sebe, naše sebahodnotenie, ktoré sme nadobudli v priebehu výchovy a vnímaním spätnej väzby z okolia. Predovšetkým na základe prežitých frustrácií z detstva získava mladý človek komplexy menejcennosti. Ak je potom tento postoj posilňovaný, rodia sa negatívne automatické myšlienky  o sebe, o svojej kvalite a schopnosti, resp. neschopnosti. :h491:

S nízkym sebavedomím sa teda spájajú komplexy menejcennosti, ktoré sa prejavujú nízkou úrovňou sebahodnotenia, neistotou, úzkosťou, obavami a pevne zafixovaným presvedčením, že človek nie je schopný vyrovnať sa ostatným. Všetkých pokladá za krajších, múdrejších, šikovnejších, schopnejších a preto im priznáva väčší nárok na úspech, ako je schopný dosiahnuť on sám.

Nízke sebavedomie bráni človeku nadväzovať i udržiavať uspokojivé vzťahy s druhými i sebou samým. Veď sa predsa nosí vypnutá hruď, jasný neuhýbavý pohľad do očí, pevný nerozochvený hlas a suverenita.

Máme viac kíl? Týrame sa kolotočom diét. Máme krivší nos a menšie prsia? Neváhame zaplatiť si plastického chirurga. Tade ale cesta nevedie. Najdôležitejšie teda je nadobudnúť opäť dávku sebavedomia, a to čo najprirodzenejším spôsobom.

Tri kroky, ktoré musíte ovládať
Naučte sa pochváliť sa – každý večer si napísať päť vecí, ktoré ste urobili v daný deň  dobre. Ak ste niečo zvládli v práci, usmiali sa na predavačku, pomohli priateľovi... Večer si tento zoznam čítajte a naučte sa svoje drobné úspechy nebrať ako samozrejmosť, ale uvedomujte si, že v priebehu dňa robíte množstvo vecí a činností, na ktoré môžete byť právom pyšná.

Učte sa čeliť kritike -  ruka v ruke s nízkym sebavedomím kráča aj znížená schopnosť vyrovnať sa s negatívnou spätnou väzbou od iných. Predtým, ako sa po kritike začnete ospravedlňovať, vyhovárať, či útočiť, doprajte si okamih pokoja a nadýchnite sa. V pokoji preberte to, čo ste práve počuli. Odselektujte z toho emócie a pouvažujte, čo z toho, čo kritik povedal, je pravda. Ak si uvedomíte chybu, namiesto sebapodceňovania a sebaponižovania si povedzte: „Áno, urobil/a som chybu, som len človek, nabudúce to skúsim lepšie a dám si väčší pozor“.

Naučte sa brať seba takú, aká ste – každý má nejaké svoje silné stránky osobnosti, no i svoje rezervy. Je to úplne prirodzené. Dôležité je poznať ich, aby sme vedeli, na ktorých veciach máme popracovať a rozvíjať ich, a na ktoré môžeme byť právom hrdí a vážiť si seba samých. Sebapoznanie nám otvára cestu k zdravému sebavedomiu. Buďte samými sebou a prijmite za normálne svoje plusy i mínusy.

Medzi najčastejšie prejavy zníženého sebavedomia u žien patrí nespokojnosť s tvarom vlastnej postavy a s tým súvisiacou hmotnosťou. Na internete síce nájdete veľa rád ako schudnúť, ale dôležitejšie je vedieť, že:

* Vaše telo je súčasťou vašej osobnosti, tým najintímnejším prostriedkom, v ktorom žijete svoj život.
    * Pokiaľ nemáte svoje telo rada, vystavujete sa neustálemu stresu a pocitom nespokojnosti.
    * Svoje telo nemusíte obdivovať, ale stačí, ak ho prijmete na vedomie také, aké je.
    * Uvedomíte si, že vaša hodnota netkvie iba v dokonalosti vašej postavy, ale že disponujete vlastnosťami a schopnosťami, ktoré sú oveľa dôležitejšie, než pár kíl navyše.
    * Zamyslite sa, prečo máte rada niektorých ľudí zo svojho okolia. Je to len preto, že málo vážia a majú dobrú postavu? Platia tie isté kritériá aj na vás?
    * Dbajte o telesný vzhľad a osobnú hygienu – navštívte kozmetičku, zmeňte účes, rozšírte svoj šatník -  budete sa cítiť vo svojom tele lepšie.
    * Opakujte si pozitívne tvrdenia o sebe, ktoré súvisia s vašim telom – určite na ňom existujú partie, ktoré sa vám páčia.
    * Uvedomujte si, čo prináša vášmu telu uspokojenie – je to tanec? Sex? Maznanie? Robte to, čo vám prináša uspokojenie.
    * Jedzte, športujte a žite tak, aby ste mali zo seba dobrý pocit. Je to oveľa dôležitejšie, ako týranie diétami, pri ktorých trpíte.
    * S nikým sa neporovnávajte. Ste úžasná, jedinečná bytosť, originál, ktorý nemá páru. A preto ste výnimočná.
zdroj:www.wanda.sk                                    :z20:
 :z462: wewe

« Poslední změna: 16. červen 2009, 22:04:11 od olinka »
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

Jojo

• Admin team
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 16. červen 2009, 01:16:12 »
Ahoj Veronika ;))

Citace
Citace
    Naše myslenie a cítenie je “neviditeľný magnet”, ktorý nepretržite priťahuje všetko, čo s ním vo vonkajšom svete rezonuje.
Tuto vetu nechapem ak by bolo mozne niekto mi napiste jej vyznam
Veronika ;)) to je jednoduché a naše myslenie môže byť rôzne, ale vždy pritiahne to, čo je s ním v súlade:

Ak sa príliš obávame, že sa potkneme, tak sa budeme potkýnať.
Ak sa obávame nečestnosti druhých a hneváme sa na to, tak vždy stretneme presne takých ľudí.
Ak sme presvedčení, že život je ťažký, alebo boj, tak sa nám aj takým stane.
Atď .....

Môžeme však naše myslenie zmeniť na pozitívne, a v tom momente začneme do nášho života priťahovať pozitívne veci, ktoré sa nám začnú napĺňať v tom momente, akokonáhle vo svojom vnútri vymažeme následky vzniknuté z nášho predošlého negatívneho myslenia.

Citace
A co s tymto vsetkym mienim robit? rada by som verila ze sa to da zmenit  nieco preto spravit  no ako ziskat sebavedomie naucit sa chapat ludi atd
je pre mna komplikovane lebo na jednej strane snaha je  no moj negativizmus ma stale vrati spet
Veronika  ;)) musím ťa pochváliť v tom, že už nie si tá Veronika ;)), ktorá hľadala len chyby na partnerovi, ale svoje si nevšímala.

Super, rastieš dievča. Len tak ďalej.  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
Zameraj sa len a len na svoje chyby, a úplne si prestaň všímať chyby partnera. Lebo akonáhle spoznáme v čom chybíme, pomerne veľmi rýchlo sa dozvieme, ako to napraviť. Presne to funguje podľa vety: "Naše myslenie a cítenie je “neviditeľný magnet”, ktorý nepretržite priťahuje všetko, čo s ním vo vonkajšom svete rezonuje." To je cesta k náprave pre každého, teda i pre teba. I ja som po nej išiel. A určite to dokážeš aj ty, lebo dosiahnuté výsledky naozaj za to stoja.

Veronika ;)) ak ti tento spôsob učenia a nápravy vyhovuje, tak v ňom pokračuj, lebo pre každého sa hodí  iný spôsob učenia.

Veronika  ;)) chcel som ťa však poprosiť o pomoc v tom, aby si začala písať svoje príspevky tak, ako som prerobil tvoj príspevok. Tým sa tvoje príspevky stanú prehľadnejšie, a ľahšie sa nám budú čítať. Robiť citácie je jednoduché a všetko sa dozvieš z tohto linku: http://www.jewel.sk/forum/index.php?topic=392.0 Určite to zvládneš. Vopred dík za pochopenie a pomoc.
« Poslední změna: 16. červen 2009, 22:04:43 od olinka »
Zaznamenáno

Nitya

• Host
« Odpověď #69 kdy: 16. červen 2009, 11:27:07 »
 :D  Veronika,skus precitat prispevok od lentilky tema: Zrkadlo ...su to dalsie dvierka do krajiny pravdy a poznania  :)  paaaa :25:
Zaznamenáno

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 16. červen 2009, 18:32:57 »
momentalne mam velku zlost v sebe zas dom sa vytocila na manzelovi  je to ako spustac ked sa na niecom dohodneme nieco povie a na dalsi den tvrdi nieco ine neviem sa na nic sustredit aj stranky ktore prezeram stale klikam na clanky nevera nejak tomu neviem odolat hladam v tom spravanie manzela  proste  ako mi zacal  opakovane rozpravat o rozvode uz mu totalne neverim temy rozvod tiez studujem proste neviem sa sustredit na seba stale sa zaoberam otazkamy vztahu je to ako nocna mora stale nieco hladam no nic konkretne nenachadzam je to nekonecne hladanie odpovedi na mojich milion otazok dokedy este bude toto utrpenie  nici ma to dnom za dnom coraz viac  neviem ci nas vztah ma vobec este zmysel ci ma vyznam vobec o nieco bojovat nedokazem tolerovat mnoho veci neviem ich prehliadat  klamstva zmeny atd je toho mnoho  coraz vecsia upodozrievavost nici ma to velmi  uz mu nedokazem povedat ani lubim ta lebo to tak necitim  pre mna to slovo ma vyznam ale nedokazem ho povedat cloveku ktoremu nedokazem verit   osmietam jeho objatia  neviem sa pretvarovat lebo to co bolo z jeho ust vyslovene tie slova mi jednoducho nedovolia  zmenit pravanie voci nemu a som v stave ze neviem ci vobec edte k nemu nieco citim potom vsetkom co sa za posledne mesiace deje neviem ci ma este nieco vyznam ci vobec ma nas vztah vyznam nedokazem byt ina ked citim od neho  to co citim nedoveru neistotu neverim mu uz sa to neda je toho privela len tak sa tvarit ze sa nic nedeje.prepacte ze sa zas stazujem ale musela som to zo seba nejak dostat      wewe
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

Jojo

• Admin team
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 16. červen 2009, 23:30:34 »
Ahoj Wewe ;))

Citace
neviem sa sustredit na seba stale sa zaoberam otazkamy vztahu je to ako nocna mora stale nieco hladam no nic konkretne nenachadzam je to nekonecne hladanie odpovedi na mojich milion otazok dokedy este bude toto utrpenie  nici ma to dnom za dnom coraz viac
Plne ťa chápem, a cítim s tebou. Ale nepodporujem ťa v tom.

Viem však ako to funguje, lebo i ja som si to odskákal. A neviem, či som na tom nebol horšie, ako ty.

Ty by si chcela razom zmeniť seba, všetko na dobré obrátiť z večera do rána. Každý to tak chce. Chcela by si sa už okamžite vedieť správať inak, ako sa správaš, atď. .... Ale to nie je možné. A vieš prečo? Lebo si si z nesprávnych názoroch vypestovala návyky, a stačí malá iskra a hneď ťa premôžu. Návyky sa nedajú premôcť z večera do rána.

Čo však môžeš v súčasnosti urobiť je, prestať sa s tým trápiť aká si, prestať sa obviňovať za to, že si taká aká si, prestať obviňovať partnera, a začať sa učiť PZ, tak aby si ich začala chápať, aby si začala chápať ako život na tomto svete vlastne funguje. 

Musíš o tomto získať prehľad skôr, ako sa začneš venovať mentálnemu tréningu, ktorým potom napravíš všetko nesprávne čo v sebe spoznáš, ľahko a rýchlo to zmeníš, odstrániš.

Keď sa hneváš - hnevaj sa, keď žiarliš - žiarli, keď obviňuješ - obviňuj, atď, .... ale neprestávaj sa dennodenne venovať PZ a ich učeniu, a upevňuj v sebe vieru, že pomocou nich a mentálneho tréningu to skôr či neskôr všetko zmeníš. Že ty si pánom svojho života a svojho osudu. A že sa to naučíš, ako sa to robí.

Lebo nemáš inú možnosť nápravy.
Zaznamenáno

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

Jojo

• Admin team
  • *
    • Zobrazit profil
Zaznamenáno

weronika3336

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #74 kdy: 17. červen 2009, 09:59:08 »
v diskusi nedovera neistota ste uviedli Jojo tie linky ale neviem ich otvorit tak ak viete vy co su to za linky napiste mi wewe
Zaznamenáno
-- Zig Ziglar

Návštevnosť:
TOPlist
Od: 19.3.2006

Stránka vytvořena za 0.157 sekund, 25 dotazů.