Ako používať v živote informácie z tohto webu na prekonanie každého problému? > Láska – sex – vzťahy

Ako získať sebadôveru ?

(1/4) > >>

weronika3336:
tuto diskusiu som zalozila z dovodu  toho ze sa potrebujem sustredit na ziskanie sebadovery a venovat sa jej osobitne zielat informacie rady ludi ktory potrebuju opet ziskat sebadoveru ale tiez  informacie ludi ktory dokazu poradit ako na to nejak uz zacat musim  inak to nejde niekde zacat treba             wewe

Kam sa podela vaša sebadôvera?

 :141:

Zdroj: photocase
Nízka sebadôvera je častým problémom, ktorý v rôznych životných situáciách predstavuje obrovskú prekážku na ceste vpred. Určite ste sa už aspoň raz stretla s osobou, ktorá inteligenčne, vedomostne, či vzdelaním zďaleka nedosahovala vašu úroveň, avšak jej vysoká sebadôvera ju posúvala dopredu závratnou rýchlosťou.
 :245:
Byť odvážnou, rozhodnou a vedieť sa presadiť sú nielen vlastnosti, ktoré na prvé počutie znejú ohromne svetoborne, mnoho krát dokážu človeka popohnať aj v bežných situáciách. A práve z takých sa odvíja celý náš život.

Zahoďte zábrany :h279:
Kto sa chce posunúť ďalej, musí dostať do švungu v prvom rade svoju psychiku. Sú to práve vnútorné prekážky, ktoré nám veľakrát bránia pohnúť sa z miesta. Často z vlastnej neschopnosti konať obviňujeme okolie, malú dávku šťastia, či zlý systém spoločnosti. :12:

Poznáte však význam slovného spojenia „americký sen“? V jednoduchom výklade znamená, že pri dostatočnej sebadôvere, vôli napredovať a veriť svojmu snu, môžete dosiahnuť aj nemožné. A či tomu veríte, alebo nie, mnohým odvážlivcom sa to už podarilo.

Z čoho vznikajú obavy :h106:
Schopnosť veriť si znie veľmi lákavo. Lenže spolu s odvahou rastie aj riziko nebezpečenstva, dopustenia sa chyby, sklamania svojich blízkych, či okolia, alebo nepríjemného „pádu na nos“. Dostatočné dôvody pre mnohých, aby z rizikovej situácie zdupkali.
 :191:
Niekedy však stačí držať sa svojho presvedčenia o správnosti konania a napredovať bez akéhokoľvek váhania. Vždy nás budú zneisťovať rozporuplné myšlienky, odhováranie druhých, či vlastná pohodlnosť držať sa existujúcich istôt. Je len na nás, či sa týmito zábranami dokážeme odvážne prehrýzť a s oduševnením dosahovať svoje ciele.      zdroj www.wanda.sk                  :412:Cíťte sa vo svojom tele sebavedomo! :294:
Cíťte sa vo svojom tele seba


Pocity menejcennosti zažíva v určitej forme a intenzite vo svojom živote kvantum ľudí. No a keďže úmerne so stúpajúcimi teplotami ubúda množstvo oblečenia, mnohé dámy bojujú práve v tomto období s takým nízkym sebavedomím, že by ho mohli ušliapať podpätkom topánky. Získajte sebaúctu späť! :74:

Čo to vlastne je :523:
Sebavedomie je presvedčenie o sebe, naše sebahodnotenie, ktoré sme nadobudli v priebehu výchovy a vnímaním spätnej väzby z okolia. Predovšetkým na základe prežitých frustrácií z detstva získava mladý človek komplexy menejcennosti. Ak je potom tento postoj posilňovaný, rodia sa negatívne automatické myšlienky  o sebe, o svojej kvalite a schopnosti, resp. neschopnosti. :h346:

S nízkym sebavedomím sa teda spájajú komplexy menejcennosti, ktoré sa prejavujú nízkou úrovňou sebahodnotenia, neistotou, úzkosťou, obavami a pevne zafixovaným presvedčením, že človek nie je schopný vyrovnať sa ostatným. Všetkých pokladá za krajších, múdrejších, šikovnejších, schopnejších a preto im priznáva väčší nárok na úspech, ako je schopný dosiahnuť on sám.
  :h175:
Nízke sebavedomie bráni človeku nadväzovať i udržiavať uspokojivé vzťahy s druhými i sebou samým. Veď sa predsa nosí vypnutá hruď, jasný neuhýbavý pohľad do očí, pevný nerozochvený hlas a suverenita.

Máme viac kíl? Týrame sa kolotočom diét. Máme krivší nos a menšie prsia? Neváhame zaplatiť si plastického chirurga. Tade ale cesta nevedie. Najdôležitejšie teda je nadobudnúť opäť dávku sebavedomia, a to čo najprirodzenejším spôsobom.

Tri kroky, ktoré musíte ovládať
Naučte sa pochváliť sa – každý večer si napísať päť vecí, ktoré ste urobili v daný deň  dobre. Ak ste niečo zvládli v práci, usmiali sa na predavačku, pomohli priateľovi... Večer si tento zoznam čítajte a naučte sa svoje drobné úspechy nebrať ako samozrejmosť, ale uvedomujte si, že v priebehu dňa robíte množstvo vecí a činností, na ktoré môžete byť právom pyšná.

Učte sa čeliť kritike -  ruka v ruke s nízkym sebavedomím kráča aj znížená schopnosť vyrovnať sa s negatívnou spätnou väzbou od iných. Predtým, ako sa po kritike začnete ospravedlňovať, vyhovárať, či útočiť, doprajte si okamih pokoja a nadýchnite sa. V pokoji preberte to, čo ste práve počuli. Odselektujte z toho emócie a pouvažujte, čo z toho, čo kritik povedal, je pravda. Ak si uvedomíte chybu, namiesto sebapodceňovania a sebaponižovania si povedzte: „Áno, urobil/a som chybu, som len človek, nabudúce to skúsim lepšie a dám si väčší pozor“.

Naučte sa brať seba takú, aká ste – každý má nejaké svoje silné stránky osobnosti, no i svoje rezervy. Je to úplne prirodzené. Dôležité je poznať ich, aby sme vedeli, na ktorých veciach máme popracovať a rozvíjať ich, a na ktoré môžeme byť právom hrdí a vážiť si seba samých. Sebapoznanie nám otvára cestu k zdravému sebavedomiu. Buďte samými sebou a prijmite za normálne svoje plusy i mínusy.
 :h137:
Medzi najčastejšie prejavy zníženého sebavedomia u žien patrí nespokojnosť s tvarom vlastnej postavy a s tým súvisiacou hmotnosťou. Na internete síce nájdete veľa rád ako schudnúť, ale dôležitejšie je vedieť, že:
 :h87:
    * Vaše telo je súčasťou vašej osobnosti, tým najintímnejším prostriedkom, v ktorom žijete svoj život.
    * Pokiaľ nemáte svoje telo rada, vystavujete sa neustálemu stresu a pocitom nespokojnosti.
    * Svoje telo nemusíte obdivovať, ale stačí, ak ho prijmete na vedomie také, aké je.
    * Uvedomíte si, že vaša hodnota netkvie iba v dokonalosti vašej postavy, ale že disponujete vlastnosťami a schopnosťami, ktoré sú oveľa dôležitejšie, než pár kíl navyše.
    * Zamyslite sa, prečo máte rada niektorých ľudí zo svojho okolia. Je to len preto, že málo vážia a majú dobrú postavu? Platia tie isté kritériá aj na vás?
    * Dbajte o telesný vzhľad a osobnú hygienu – navštívte kozmetičku, zmeňte účes, rozšírte svoj šatník -  budete sa cítiť vo svojom tele lepšie.
    * Opakujte si pozitívne tvrdenia o sebe, ktoré súvisia s vašim telom – určite na ňom existujú partie, ktoré sa vám páčia.
    * Uvedomujte si, čo prináša vášmu telu uspokojenie – je to tanec? Sex? Maznanie? Robte to, čo vám prináša uspokojenie.
    * Jedzte, športujte a žite tak, aby ste mali zo seba dobrý pocit. Je to oveľa dôležitejšie, ako týranie diétami, pri ktorých trpíte.
    * S nikým sa neporovnávajte. Ste úžasná, jedinečná bytosť, originál, ktorý nemá páru. A preto ste výnimočná.    zdroj:www.wanda.sk
 :h491:

Nitya:
dobra tema   :)   wewe a beries si jej obsah aj k srdcu? 

weronika3336:
 ^-^ Nitya ^-^ nuz snazim sa nejak tomu chapat rozumiet len nejde vsetko hned

weronika3336:
 
^-^ ^-^ ^-^ ^-^SEBADOVERA ^-^ ^-^SEBADOVERA ^-^ ^-^SEBADOVERA ^-^[/i]
ZDROJ:  www.wanda.sk     :294:         :294:        :294:             :411:
Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorých mienka o sebe samých je mizerná. Myslíte si, že vás nikto nemá rád a že na vás nikomu nezáleží. Máte pocit, že ste jeden z najneschopnejších ľudí na svete a žijete v domnienke, že každý kto sa na vás, čo i len pozrie si to o vás myslí tiež!  :90:
V jednaní s ľuďmi nebývate úspešný, nedokážete presadiť ani uplatniť svoje názory. Akýkoľvek náznak negatívneho prejavu na vašu osobu (aj keď by to malo byť myslené žartom) sa vás dokáže maximálne dotknúť, beriete to veľmi osobne a dokážete sa preto dlho trápiť.  :h106:                :72:
Ľudia, ktorým chýba zdravé sebavedomie a sebaúcta žijú v mylnom presvedčení, že musia byť za každú cenu dokonalí, lebo len tak ich budú mať ostatní radi. Domnievajú sa, že ak s nimi niekto nesúhlasí znamená to, že ich nemá rád. Sú presvedčení, že ich hodnota závisí od toho, čo si o nich myslia ostatní. A to je ten podstatný rozdiel v myslení medzi sebavedomým a zakomplexovaným človekom.
Žiť život plný komplexov je naozaj ťažké a neplnohodnotné. Avšak sebavedomie nie je vrodená vlastnosť a dá sa jej s trochou úsilia naučiť. Pomocou určitých techník je možné zbaviť sa mnohých negatívnych postojov a získať zdravú sebadôveru.
Základné zásady ako získať sebavedomie :26:               :55:               :85:
Zamerajte sa na svoje potenciálne možnosti, na to, čo je na vás dobré a snažte sa to ďalej rozvíjať a zdokonaľovať. Nezameriavajte sa na to, čo vás obmedzuje a v čom sa vám nedarí. ::T         :235:
Nájdite si niečo, čo robíte radi a dobre a potom to robte stále. Uvidíte ako vás každý malý úspech posilní.  :'(    :'(     :'(
Nahraďte sebakritiku pravidelným, pozitívnym zhováraním sa so sebou samým. Obavu pred neúspechom nahraďte zreteľnou predstavou toho, ako sa vám darí a aký ste šťastný. Pozitívne myslenie je veľmi dôležité.
Vyhľadávajte ľudí, ktorí vám pomôžu v ďalšom raste a nedopustite, aby ste kvôli tomu, že vás niekto odmietol zanevreli na medziľudské vzťahy.
Usmievajte sa    :35:                        :25:                           :297:
Úsmev je prejavom radosti, šťastia, úspechu, spokojnosti a sebavedomia. Úsmevom nikdy nič nepokazíte. Ale naopak vo vašom prípade si tak otvoríte vami zahatanú cestu k ostatným. Keď sa na niekoho usmejete je naozaj takmer nepravdepodobné, že by vám ten úsmev neopätoval naspäť. A presne tak – úsmev od ostatných je to, čo potrebujete na to, aby ste naozaj začali veriť myšlienke, že to, že vás nikto nemá rád až taká pravda nebude.
Neuhýbajte pohľadom   :h87:                   :h532:
Typickým znakom plachých zakomplexovaných ľudí je uhýbanie pohľadom. Možno aj vy máte problém počas dialógu s druhou osobou udržiavať pravidelný očný kontakt. Skúste sa na budúce sústrediť a keď je to potrebné tak aj silou vôle udržať očný kontakt s osobou, s ktorou sa práve rozprávate. Chce to len tréning. Uvidíte, že po čase sa to pre vás stane samozrejmosťou.
Vážte si seba :h175:                    :h175:                          :h175:
Na to, aby vás mali radi ostatní, musíte mať najskôr rada samu seba. Prečo by si vás mali vážiť ostatní, keď vy sama to nerobíte? V prvom rade sa prestaňte podceňovať. Neporovnávajte sa s druhými, lebo to je najlepší spôsob ako stratiť sebavedomie. Spomeňte si na to, v čom ste dobrá a na tom stavajte. Myslite na to, že svojim spôsobom ste jedinečná, pretože nikto na svete nie je presne taký ako vy. : :520:                                         :h346:                           :523:
Popremýšľajme i nad tým, že predovšetkým pre svoj kľud v duši odpustíme ľuďom, ktorí nám ublížili. Deti, ktoré sa spolu hrajú, sa niekedy medzi sebou pohádajú, ale za veľmi krátku dobu sú schopné si odpustiť a hrajú sa spoločne ďalej. Dospelí, keď sa pohádajú, niekedy sa dokážu neznášať celé roky. U dospelého hrá totiž čím ďalej tým väčšiu rolu vlastné ego. Dospelý začína ostatných odsudzovať a čím viac druhých odsudzuje, tým viac obvykle sám stráca schopnosť odpúšťať. Bohužiaľ za to sám dosť kruto zaplatí - pretože okrem toho, že stráca svoj duševný kľud, dáva vlastne tomu, komu odmieta odpustiť, veľkú moc nad sebou i nad svojou pohodou.
Len si skúste predstaviť, ako neradi stretávate toho, na koho sa hneváte! Nie je teda jednoduchšie vyrovnať sa sama pre seba s touto situáciou tak, že odpustením získate vlastnú rovnováhu? Jednoducho i preto, že už na krivdu nebudete musieť ďalej myslieť?  :h139:                                  :523:                       :294:
Možno vám pripadá ťažké odpustiť niekomu, kto vám ublížil. Keď si ale uvedomíte, že človeka k skratovému konaniu vedie predovšetkým strach ( o miesto, alebo aby sa neukázalo, že je horší, môžete oľutovať a vaše rozhodnutie odpustiť mu, pre svoj kľud vo svojom vnútri) sa odpustenie hneď bude zdať ľahšie! V žiadnom prípade si ale nepleťte odpustenie so súhlasom. Vaše odpustenie musí predovšetkým pre vás znamenať psychické uvoľnenie - to je zbavenie sa hnevu, prípadne svojich problémov a úzkostí, ale rozhodne nie súhlas s tým, že si necháte ubližovať i naďalej!       :159:                       :160:                  :161:
Tiež skúste prestať s obviňovaním druhých z toho, čo sa vám v živote nepodarilo. Mohli by ste sa po čase ľutovať natoľko, že by ste sa cítili úplne bezmocní. Prestaňte sa k niekomu prirovnávať - to budí závisť a tá opäť vedie k narušeniu vášho duševného kľudu a rovnováhy. Skúste radšej pozitívny prístup - pýtajte sa sama seba - môžem to nabudúce urobiť inak? Čo môžem urobiť pre to, aby sa mi to nabudúce podarilo ? A keď sa nabudúce dostanete do podobnej situácie, realizujte to!                    :74:                        :141:                           :73:                           
Skúste sama seba povzbudiť. Skúste sa postaviť pred zrkadlo a nahlas niekoľkokrát povedzte - napríklad: " Som schopná to dokázať!" Vždy musí každé vaše tvrdenie znieť pozitívne a je nutné ho opakovať toľkokrát, až mu uveríte a zaženiete všetky svoje pochybnosti. Naučte sa radovať zo života. Vychutnávajte si i malé úspechy, prežívajte každú chvíľu ako niečo neopakovateľné. Hľadajte priateľov, s ktorými je vám dobre, a predovšetkým sa snažte vypestovať si sebadôveru a z nej plynúce zdravé sebavedomie. Jednou z možností, ako získať dobrý pocit zo seba samej je pomoc druhým.               :h139:                         :h279:
Spôsobov, ako pozdvihnúť svoje sebavedomie je oveľa viac než je možné uviesť niekoľkými slovami. Isté však je, že zdravo sebavedomý človek pôsobí na svoje okolie tak, že ho ostatní rešpektujú a to mu spätne okrem dostatočného spoločenského uspokojenia prináša i naplnenie psychické, ktoré mu zaisťuje posilnenie fyzickej kondície a zdravie. Človeku sa tak zaručene vyplatí nad sebou popremýšľať a v každom veku sa aspoň pokúsiť so sebou pracovať. I tu platí :         "Nikdy nie je neskoro"! :26:       :26:     :26:
ZDROJ:    www.wanda.sk

weronika3336:
Ľahká cesta k väčšiemu sebavedomiu         ^-^   zdroj:www.wanda.skStáva sa vám občas, že sa ráno pozriete do zrkadla a máte chuť na všetko sa vykašľať a nenechávať sa vytočiť v práci/v škole/v obchode? Nezúfajte, tu nájdete niekoľko tipov, ktoré vám v podobných chvíľach pomôžu zostať nad vecou. ^-^                                    ^-^                    ^-^                      

Prvá rada znie: "Keď niečo robíte, tak poriadne!" Keď je vám do smiechu, smejte sa od srdca. Keď je vám do plaču, poplačte si naozaj. Jednoducho si to vyskúšajte keď budete sama. Znie to banálne, ale verte, že to naozaj pomáha. ^-^                                                      ^-^                                                  ^-^Ďalej je dobré riadiť sa pravidlom: "Som najlepšia, aj keď sa mi nie vždy všetko podarí!" Myslíte si, že šťastie majú vždy len tí ostatní, alebo že sa vašej kolegyni vždy všetko podarí? Problém je v tom, že sa snažíte byť perfektní a držíte sa pritom zásad, ktoré ste si kedysi určili. Potom je jasné, že sa pre vás obyčajný neúspech stane takmer katastrofou. Skúste trochu prehodnotiť svoje doterajšie postoje a znovu popremýšľať o svojich cieľoch (napríklad či ich nemáte príliš veľa, v tom prípade najskôr nakoniec nedosiahnete nič).
^-^                                                 ^-^                                         ^-^Pokiaľ na to máte chuť, zatancujte si. Pohyb odbúrava stres a uvoľňuje telo. Súčasne cítime kreativitu, ktorá sa v ňom skrýva. Len tak získame lepší prístup k pocitom, ktoré majú v bežnom dni len málo miesta. Kto pozná svoje city, vie koľko energie sa v ňom skrýva a čo z nej vyžaruje na ostatných. :12:

Žite to, čo cítite! Nehovorte, že je všetko v poriadku, keď je vám v skutočnosti do plaču. O čo lepšie sa poznáme, o to ľahší je potom styk s ostatnými ľuďmi. Heslo dňa teda znie: buďte autentickí! :141:

Je celkom dôležité si uvedomiť, že ideálnu postavu a tvár má len menšina ľudí, predovšetkým modelky v reklamách. Najlepšie bude, keď sa na kúpalisku rozhliadnete okolo seba. V skutočnosti vypadá každá žena inak a je svojim spôsobom atraktívna. Prečo by sa teda človek mal na seba hnevať kvôli niekoľkým tukovým vankúšikom, alebo dlhému, krátkemu či širokému nosu? Najefektívnejšie pritom je, zmieriť sa s tým, aká som.
^-^                                    ^-^                                                    ^-^Doprajte si to najlepšie! Napíšte si na papier všetko, čo by ste si naozaj priali. Prečo čakať, že vaše sny splní niekto iný? Urobte to sama. Poznáte ten pocit stáť ráno pred skriňou a nenachádzať nič dostatočne pekného? Doprajte si nové šaty, ale zabudnite pritom na výpredaj. Kto celý deň pracuje, môže si niečo také dovoliť. A bez pocitu viny! :245:

Na ďalšie nápady ako urobiť niečo pre svoje ja prídete určite sami. Hlavné je, neustále svoje ciele, svoj denný program a prostredie, v ktorom žijete, obnovovať a oživovať. Len tak sa bude vaša osobnosť vyvíjať k väčšiemu sebavedomiu a najmä k vyrovnanosti. Na tomto mieste už sa dá len popriať šťastné vykročenie do vášho nového života.  :294:
 Pocity menejcennosti zažíva v určitej forme a intenzite vo svojom živote kvantum ľudí. No a keďže úmerne so stúpajúcimi teplotami ubúda množstvo oblečenia, mnohé dámy bojujú práve v tomto období s takým nízkym sebavedomím, že by ho mohli ušliapať podpätkom topánky. Získajte sebaúctu späť!

Čo to vlastne je :h279:
Sebavedomie je presvedčenie o sebe, naše sebahodnotenie, ktoré sme nadobudli v priebehu výchovy a vnímaním spätnej väzby z okolia. Predovšetkým na základe prežitých frustrácií z detstva získava mladý človek komplexy menejcennosti. Ak je potom tento postoj posilňovaný, rodia sa negatívne automatické myšlienky  o sebe, o svojej kvalite a schopnosti, resp. neschopnosti. :h491:

S nízkym sebavedomím sa teda spájajú komplexy menejcennosti, ktoré sa prejavujú nízkou úrovňou sebahodnotenia, neistotou, úzkosťou, obavami a pevne zafixovaným presvedčením, že človek nie je schopný vyrovnať sa ostatným. Všetkých pokladá za krajších, múdrejších, šikovnejších, schopnejších a preto im priznáva väčší nárok na úspech, ako je schopný dosiahnuť on sám.
  ^-^                                                ^-^                                                  ^-^Nízke sebavedomie bráni človeku nadväzovať i udržiavať uspokojivé vzťahy s druhými i sebou samým. Veď sa predsa nosí vypnutá hruď, jasný neuhýbavý pohľad do očí, pevný nerozochvený hlas a suverenita.
^-^                               ^-^Máme viac kíl? Týrame sa kolotočom diét. Máme krivší nos a menšie prsia? Neváhame zaplatiť si plastického chirurga. Tade ale cesta nevedie. Najdôležitejšie teda je nadobudnúť opäť dávku sebavedomia, a to čo najprirodzenejším spôsobom.
           ^-^                            ^-^                                     ^-^               
Tri kroky, ktoré musíte ovládať
Naučte sa pochváliť sa – každý večer si napísať päť vecí, ktoré ste urobili v daný deň  dobre. Ak ste niečo zvládli v práci, usmiali sa na predavačku, pomohli priateľovi... Večer si tento zoznam čítajte a naučte sa svoje drobné úspechy nebrať ako samozrejmosť, ale uvedomujte si, že v priebehu dňa robíte množstvo vecí a činností, na ktoré môžete byť právom pyšná.
   ^-^                                    ^-^                                         ^-^Učte sa čeliť kritike -  ruka v ruke s nízkym sebavedomím kráča aj znížená schopnosť vyrovnať sa s negatívnou spätnou väzbou od iných. Predtým, ako sa po kritike začnete ospravedlňovať, vyhovárať, či útočiť, doprajte si okamih pokoja a nadýchnite sa. V pokoji preberte to, čo ste práve počuli. Odselektujte z toho emócie a pouvažujte, čo z toho, čo kritik povedal, je pravda. Ak si uvedomíte chybu, namiesto sebapodceňovania a sebaponižovania si povedzte: „Áno, urobil/a som chybu, som len človek, nabudúce to skúsim lepšie a dám si väčší pozor“.
^-^                                        ^-^                                           ^-^Naučte sa brať seba takú, aká ste – každý má nejaké svoje silné stránky osobnosti, no i svoje rezervy. Je to úplne prirodzené. Dôležité je poznať ich, aby sme vedeli, na ktorých veciach máme popracovať a rozvíjať ich, a na ktoré môžeme byť právom hrdí a vážiť si seba samých. Sebapoznanie nám otvára cestu k zdravému sebavedomiu. Buďte samými sebou a prijmite za normálne svoje plusy i mínusy.
^-^                                              ^-^                                 ^-^Medzi najčastejšie prejavy zníženého sebavedomia u žien patrí nespokojnosť s tvarom vlastnej postavy a s tým súvisiacou hmotnosťou. Na internete síce nájdete veľa rád ako schudnúť, ale dôležitejšie je vedieť, že:

    * Vaše telo je súčasťou vašej osobnosti, tým najintímnejším prostriedkom, v ktorom žijete svoj život.
    * Pokiaľ nemáte svoje telo rada, vystavujete sa neustálemu stresu a pocitom nespokojnosti.
    * Svoje telo nemusíte obdivovať, ale stačí, ak ho prijmete na vedomie také, aké je.
    * Uvedomíte si, že vaša hodnota netkvie iba v dokonalosti vašej postavy, ale že disponujete vlastnosťami a schopnosťami, ktoré sú oveľa dôležitejšie, než pár kíl navyše.
    * Zamyslite sa, prečo máte rada niektorých ľudí zo svojho okolia. Je to len preto, že málo vážia a majú dobrú postavu? Platia tie isté kritériá aj na vás?
    * Dbajte o telesný vzhľad a osobnú hygienu – navštívte kozmetičku, zmeňte účes, rozšírte svoj šatník -  budete sa cítiť vo svojom tele lepšie.
    * Opakujte si pozitívne tvrdenia o sebe, ktoré súvisia s vašim telom – určite na ňom existujú partie, ktoré sa vám páčia.
    * Uvedomujte si, čo prináša vášmu telu uspokojenie – je to tanec? Sex? Maznanie? Robte to, čo vám prináša uspokojenie.
    * Jedzte, športujte a žite tak, aby ste mali zo seba dobrý pocit. Je to oveľa dôležitejšie, ako týranie diétami, pri ktorých trpíte.
    * S nikým sa neporovnávajte. Ste úžasná, jedinečná bytosť, originál, ktorý nemá páru. A preto ste výnimočná.
zdroj:www.wanda.sk                                    :z20:
 :z462: wewe
Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana