Škola pozitívneho myslenia - fórum

Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte.

Prosím přihlašte svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 19   Dolů

Autor Téma: Ak neprestanem žiarliť, vzdám sa ho!!!  (Přečteno 80015 krát)

hanelie

• Moderator
  • Noví alebo neaktívni 0 - 9
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
Re: ak neprestanem žiarliť, vzdám sa ho!!!
« Odpověď #125 kdy: 10. Květen 2007, 16:40:49 »
Ahojte všetci,
Citace
1, Na tomto bode stroskotáva drvivá väčšina ľudí.
Ak snívaš z potreby, že niečo nemáš a chcela by si to, tak sa to od teba vzďaľuje. Lebo je tam nedostatočná viera. Lebo si vnútorne uvedomuješ, že to nemáš a vlastne veríš tomu, že to nemáš.

Ak to chceš prekonať, musíš sa vnútorne presvedčiť, že to už máš, a až potom sa ti to môže splniť. V knihe Šanca na nový začiatok sa to opisuje ako snívanie od seba a k sebe.

2, Keď prekonáš tento prvý bod, aj tak sa ti ešte tvoje želanie nemusí okamžite vyplniť, ako by si chcela. Čo tomu bráni, alebo čo opozdí želanie?

A, Slabšia vnútorná, (duchovná), sila jedinca. (Inak povedané naše negatíva, ktoré nám veľmi odoberajú túto silu a nedovoľujú načerpať novú)

B, Slabá či nedostatočná viera v uskutočnenie

C, Možno si v samotných myšlienkach robíš prekážky, tým že si myslíš, že aj tak sa ti to uskutoční najskôr napr. o mesiac či dva

D, Už to, že sa necháš frustrovať, ak sa ti želanie nevyplní podľa tvojich predstáv

Nie, že by predstavivosť nefungovala, ona funguje a vynikajúco, ale len tomu, kto to vie. Ako všetko i toto si vyžaduje trénovať, trénovať a trénovať. Preto som ti pri debate o imaginácii doporučoval, neustále trénuj tvorivú imagináciu.
toto je alfa a omega všetkého v našom živote, každá udalosť by sa dala takto hodnotiť - ide o to nakoľko si vnútorne dôverujeme, ak nám stále niečo nevychádza, to znamená, že málo vnútorne veríme, že naše podvedomie ešte neprevzalo naše vedomé myšlienky, ktoré nám majú privodiť šťastný, úspešný a bohatý život a nestotožnilo sa s nimi,
bod č.1 je neuveriteľne pravdivý, čím horlivejšie o niečo prosíme, tým viac to od seba odháňame, čo nám môže podľa dôležitosti, ktorú danej veci prikladáme, spôsobiť až psychické problémy. Na druhej strane sú tieto obavy alebo strach na báze vedomého myslenia, ktoré je možné v každom okamihu zmeniť, horšie to je pokiaľ naše obavy a strach z niečoho sú tak dlho opakované až ich podvedomie prevezme, ako sa napr. hovorí, že 100x opakovaná lož sa stane pravdou, čiže dovtedy sa niečo omieľa až je to prijaté ako skutočnosť.
Tak je to aj so žiarlivosťou - dovtedy bude partner znášať opakovanú lož / podozrenie z nevery/až ju bude prinútený uskutočniť , pretože mu je neustále vnucovaná a je to paradox, že práve s tej strany, ktorá sa tomu tak bráni...čo vy na to zuzi, rosemari, ivulienka?
ahojky hanelie :'(
« Poslední změna: 10. Květen 2007, 16:45:35 od hanelie »
Zaznamenáno
Krásny deň želám, som Hanka a som tu pre Vás, mojou doménou je práca s podvedomím - ako sa správne učiť, ako správne pochopiť zákony života....teším sa na Vaše príspevky.

Vierka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #126 kdy: 11. Květen 2007, 09:08:15 »
 :D
   Krajšie a výstižnejšie si to nemohla  opísať Hanelie, úplne s tebou súhlasím. Si fakt super baba :-[
Zaznamenáno
^-^ Teším sa na Vaše ďalšie stretnutie v

Zuzka

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #127 kdy: 11. Květen 2007, 13:15:42 »
Ahojte vsetci,
velmi krasne ste to tu popisali. Odpovedam o nieco neskor, lebo som sa naozaj tak zavalila zaujimavou robotou, ze az:)
Naozaj sa snazim pozitivne mysliet... Lenze niekedy akoby mam strach pripustit si, ze by sa to mohlo zmenit... Neviem, ci sa to da chapat, ale je tam v hlave nejaka brzda, ktora mi hovori - uz tolko krat ti to ublizilo, radsej o tom ani nesnivaj, lebo sa to nesplni a teba to zrani znova...
Ale viem, ze ten postoj je nespravny a snazim sa ho menit.
Zacala som okrem duchovnych zakonov citat aj jednu z tych Marso-Venusovskych kniziek. Je pisana tak s laskou, ze ma vzdy povzbudi:)
Napriklad v tom citate, ktory tu bol (vytlacila som si to a stale si opakujem cast o muzskych jaskyniach a ze to nemyslia zle:), tak tam sa pisalo, ze muzi sa snazia naozaj robit veci laskyplne, z toho ich pohladu, z toho pohladu, ako chapu, co je laskyplne. No a tak som si t zacala vsimat u toho mojho. A ono naozaj. Ked ho o nieco poprosim, o nejaky detail, tak to naozaj zacne robit. Len svojskym, mozno trosku inym sposobom, ako by som si to predstavovala. A prave to, ze to nebolo take, ako som to presne chcela, mi doteraz asi branilo pochopit, ze on naozaj chce, aby som citila jeho lasku. Len to vnimanie sveta nase je akesi ine...
Teda aby som bola konkretna, lebo zase len motam:) Ked sme sa raz rozpravali, tak som mu povedala, ze mi vadi, ze sa ma nikdy nespyta, ci nechcem sediet vpredu v aute ja, ze ja by som to mozno aj odmietla, lebo viem, ze on je vysoky a bolo by mu tam lepsie, ale ze by mi to dobre padlo, ze na mna mysli. Lebo doteraz sa skratka vzdy vtrepal dopredu rychlo, aby som mu miesto nahodou neuchytila, aspon mi to tak pripadalo. Viem, ze je to prkotina, ale vcera som si prave uvedomila, ze on ma rovno posadil dopredu, ze si na to skratka spomenul. Urobil to tak nenapadne, ze mi to vlastne doslo, az ked uz odisiel z auta. Vtedy som si tak uvedomila, ze akoby som si vacsinou vsimala skor tie negativne veci, teda ked ma niecim nastve, tak to vo mne hned vyvola reakciu a tieto male drobne prejavy lasky, ktore urobi celkom nebadane, som si skoro nevsimla. Stale cakam, ze mi lasku bude vyznavat, volat mi a tak a pritom mi denne mozno celkom nebadane ukaze, ako ma lubi, ale ja si to skoro ani nevsimnem...
Tak som sa nad tym zamyslela... Rada by som zacala vnimat tieto male drobnosti, ktorymi ale prave preukaze svoju lasku a necakat, ze urobi prave vtedy presne to, co si predstavujem. Rada by som ho pochopila viacej. Hm, v ramci nasho pozitivneho myslenia: Ako dobre, ze mu uz viacej rozumiem:)
Zuzka
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #128 kdy: 11. Květen 2007, 16:27:02 »
Ahoj Zuzka,
Citace
uz tolko krat ti to ublizilo, radsej o tom ani nesnivaj, lebo sa to nesplni a teba to zrani znova...
presne toto je snívanie od seba, je to nedostatočná viera, ak si niečo prajem nesmie to mať vedľajšie prívlastky - aj tak sa to nestane - a podobne. Na želanie nesmieme intenzívne myslieť, musíme ho vedieť aj prepustiť,
napr. keď chcem aby mi priateľ zavolal, v mysli už vidím ako vytáča moje číslo a telefonujeme spolu, potom si poviem, že želanie prepúšťam, aby sa otvorili cesty, ak by som ďalej na želanie intenzívne myslela tak ho vlastne zadržiavam u seba.
Citace
Ked sme sa raz rozpravali, tak som mu povedala, ze mi vadi, ze sa ma nikdy nespyta, ci nechcem sediet vpredu v aute ja, ze ja by som to mozno aj odmietla, lebo viem, ze on je vysoky a bolo by mu tam lepsie, ale ze by mi to dobre padlo, ze na mna mysli. Lebo doteraz sa skratka vzdy vtrepal dopredu rychlo, aby som mu miesto nahodou neuchytila, aspon mi to tak pripadalo.
Zuzka ty si teda trdielko, prečo si otázku radšej nepoložila takto: môžem teraz sedieť ja vpredu?
Citace
Vtedy som si tak uvedomila, ze akoby som si vacsinou vsimala skor tie negativne veci, teda ked ma niecim nastve, tak to vo mne hned vyvola reakciu
pretože je tvoje podvedomie takto nastavené, pretože to očakávaš, vlastne potom také situácie sama privolávaš, ak zmeníš postoj k takýmto veciam, potom ťa to nemôže vytáčať.
Toľko dnes odo mňa
pá hanelie :'(
Zaznamenáno
Krásny deň želám, som Hanka a som tu pre Vás, mojou doménou je práca s podvedomím - ako sa správne učiť, ako správne pochopiť zákony života....teším sa na Vaše príspevky.

Zuzka

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #129 kdy: 11. Květen 2007, 19:06:19 »
ahoj hanelie,
dakujem za odpoved. snad sa mi postupne podari zmenit pohlad na vec a zbavit sa strachu:)
Mozno som take trdielko, ale ono ani tak neslo o to, aby som sedela vpredu, ako o to, ze by sa ma to spytal. Skratka som tuzila mat taky pocit, ze som princezna, ze sa o mna stara, ze mu na mne zalezi. Ja obcas robim take veci a niekedy po nich tuzim. Ty nie? Keby som sa to spytala priamo, tak by to uz nemalo to caro - stratila by som ten pocit, ze som pre neho nieco zvlastne, skratka by to uz bolo len vymenenie miest... ktore by asi tiez urobil preto, ze ma ma rad, lenze uz by to podla mna nebolo ono. Myslim, ze je to tak, ze ja by tuzim po takych 'gestach', aby som sa mohla citit ako milovana princezna a to je presne to, co moj drahy casto nechape... resp. aj chape, ale nemieni ma v tom podporovat, lebo sa mu to zda nespravne. ked sme sa o tom spolu bavili, nieco v tom zmysle mi povedal. ked mne sa to vzdy tak lubilo, ked u nas ocino spravil nieco take gentlemanske pre maminu, napriklad este aj teraz urobi nejaku sialenost pre nu - napriklad sa vysplha na nejaky kopec pre kvetinku pre nu alebo tak. jasne, ze to nie je vzdy a prilis casto... ale jej vzdycky zavola ked niekam ide na sluzobku, aj trikrat... nevravim, ze ich vztah je idealny, len mi tak trosku chybaju niektore take veci... ale uz som si uvedomila, ze to neznamena, ze ma nema rad... jednoducho robi veci trosku inak a asi sa naozaj snazi dokazat mi, ze ma ma rad, len trosku inak.
co si o tom myslite? mozno som fakt trdielko. ale co... ved kazdy sa tu mame nieco naucit a ja sa mozno ucim pomalicky ale iste:)
zuzka
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #130 kdy: 12. Květen 2007, 10:05:19 »
Ahoj všetci,

Tento článok je prevzatý

Hovorí sa, že náš vonkajší svet odráža náš vnútorný svet. Znamená to, že náš úspech alebo šťastie nepodmieňuje to, čo sa nám deje v reálnom živote, ale to, ako interpretujeme, čo sa nám deje. Z toho vyplýva, že pozitívny prístup k veciam privoláva pozitívne výsledky a tie zas vedú k šťastiu a úspechu.

V ezoterike (a aj v časti medicíny a v psychoterapii) všeobecne platí, že pozitívne afirmácie (=utvrdzovania sa) programujú našu myseľ vnímať veci okolo nás pozitívne a tým zlepšujú náš vnútorný svet a šancu na úspech. Problém spočíva v tom, že väčšina ľudí má problémy ”nadupaťâ€ť si do hlavy pozitívne afirmácie. Väčšinou preto, že narážame na bariéry, ktoré nám naše vedomie stavia do cesty - tým, že spochybňuje naše presvedčenia až do tej miery, že nás celkom odradí od našich predstáv.

Podvedomie, naopak, akceptuje povely bez spochybňovania. Preto je dôležité ”nadupaťâ€ť pozitívne afirmácie do svojho podvedomia. To sa robí najľahšie tak, že sa podvedomiu poskytujú rýchlosťou, v ktorej ich vedomie nie je schopné postrehnúť, ale podvedomie ich dobre vníma (je totiž rýchlejšie ako vedomie).

Existuje na to príklad tzv. podprahovej reklamy. V pokusoch niekedy v 60. rokoch sa zistilo, že ˇpodvedomie reaguje na správy, ktoré vedome nevnímame. Ľudské oko pri pozeraní 24 obrázkov za sekundu už vníma ako pohyb (hovorí sa tomu ”film”  ). Ak tých obrázkov premietnete len 23 a posledný nahradíte reklamou ”si smädný, kúp si sódu” a potom chodíte po kine a predávate divákom sódu, váš zárobok utešene vzrastie. Pritom nik z divákov nevnímal správu (preto je aj ”podprahová”), ale podvedomie si ju prečítalo, vzalo ju ako fakt a dalo pokyn vašej peňaženke… (Nejde o vymyslený príbeh, ale o výskum Jamesa Vicaryho o náraste predaja Coca-Coly a pukancov pri podprahových správach, ktoré sa prebleskovali do filmu na 1/2000 sekundy).

Rovnako podprahovo pôsobia aj správy, ktoré ucho registruje, ale podvedomie ich zachytáva.

Veľmi prístupní podprahovým správam sme v emocionálne vypätých situáciách (napr. fyzická alebo psychická bolesť), v strese, počas bezvedomia alebo spánku a v útlom veku, keď ešte naše vedomie nenastavilo filtre, ktoré vyberajú z reality len tú časť, ktorú chceme alebo smieme vidieť. Naopak, kým sme pri plnom vedomí, naše vedomie filtruje zo všetkých vnemov len tie, ktorými sa chce zapodievať, a zvyšok potláča. Tento zvyšok (”smeti” z celého dňa) sa k nám potom vracia v noci v podobe snov.

Ak teda chceme podvedomie ovplyvňovať, potrebujeme mu dodávať jednoduché, pozitívne formulované a jednoznačné správy, a to opakovane. Môžeme to urobiť tak, že si ich upravíme ako plagát a dáme na miesto, kam sa vždy pozrieme, ale ktoré nikdy vedome neskúmame. Alebo si vyberieme pieseň s patričným textom a hráme si ju počas inej roboty, na ktorú sa musíme plne sústrediť. Na tomto princípe fungujú všetky mantry a talizmany a amulety - už len tým, že ich používame, posielame podvedomiu správu, čo má robiť v prípadoch, na ktoré sú určené.

s pozdravom hanelie :-X
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #131 kdy: 12. Květen 2007, 11:01:07 »
a ešte raz niečo poučné / o sebadôvere /

”Ženy sú ako jablká na stromoch. Tie najlepšie sú na vrchole stromu. Väčšina mužov nesiaha po tých dobrých, pretože sa boja, že by mohli spadnúť a ublížiť si. Miesto toho niekedy pozbierajú jablká zo zeme, ktoré síce nie sú také dobré, ale sú bezpečné. Jablká na vrcholci stromu si myslia, že s nimi nie je niečo v poriadku, hoci v skutočnosti sú úžasné. Potrebujú len počkať, až naokolo pôjde ten správny chlap, ktorý si trúfne vyšplhať sa až na vrchol stromu.”

Je to smutné a je to aj veselé a do veľkej miery sa to viaže s mágiou, predovšetkým s kúzlami na získanie niečej priazne… Nepotrebujeme získať priazeň nikoho, potrebujeme získať lásku a úctu sami k sebe. Potrebujeme si uvedomiť, že kým sa nebudeme mať sami dostatočne radi na to, aby sme sa považovali za podpultový tovar (hej, vy mládežníci, viete vy vôbec ešte, čo to je?), nebude mať ani nik iný dôvod mať nás rád a považovať nás za podpultový tovar!

Keď som začínala s kartami na rozvoj psychických schopností (aj také existujú), jedna z nich ma inštruovala ”fake it till you make it”, teda ”predstieraj, že to si, až kým sa tým nestaneš”. A to bolo presne o sebaláske a nájdení si svojho miesta na jednom z konárov spomenutej jablone. Ak nám k mágii pomôžu amulety a kamene a kadidlo a rituály a zaklínadlá, dobre; ale skutočná mágia sa bude vždy odohrávať v našom duchu a ten je silný len vtedy, keď si veríme a vieme, že veci zvládneme (s mágiou alebo bez nej)…

článok je prevzatý z internetového mora informácií,
hanelie :'(
Zaznamenáno

rosemari

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #132 kdy: 13. Květen 2007, 14:29:43 »
ahojte  ^-^
chcem sa vám pochváliť ..  ;D
1. tým, že som úspešne zvládla všetky / 4 skúšky.. (aj keď ma ešte čakajú malé štátnice, ale najdôležitejšie bolo sa k nim dostať - spraviť skúšky, ktoré som už NAŠŤASTIE zvládla ;D
2. tým, že včera sme boli na mega oslave, kde sa pohybovalo kopec nástrah  ;;) ale ja som sa prekonala a vôbec nežiarlila..
priateľ sa mi venoval natoľko, že som nemala dôvod žiarliť..
teda dôvod sa podľa mňa u žiarlivca nájde vždy..ale ja som včera za celý deň ani jeden dôvod nespozorovala..

som šťastná a to vďaka vašim radám..

Jojo,Vierka,hanelie,zuzka,olinka.. ĎAKUJEM ..
aj keď som minule vybuchla..myslím si, že to bolo z tých stresov..a ja kráčam vo svojej zmene ďalej  :-\
pekný deň praje Mari.cmuk
Zaznamenáno
Všetko, čo sa deje, deje sa z určitého dôvodu !!!

jarka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #133 kdy: 13. Květen 2007, 15:23:46 »
Rosemari blahoželám ku skúškam.
Zaznamenáno
Zdravím Vás. Mnohí moje príspevky už poznáte a viete, že sa snažím radiť z vlastných skúseností. Som tu, aby som získané rady z kníh, prakticky uviedla do svojho života a tak aby sa mi podarilo čo najlepšie Vám poradiť.

Jojo

• Admin team
  • *
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #134 kdy: 14. Květen 2007, 10:02:44 »
Ahoj  ^-^

Rosemari, aj ja sa s blahoželaním pripájam k Jarke a držím ti silno palce.

Citace
aj keď som minule vybuchla..myslím si, že to bolo z tých stresov..a ja kráčam vo svojej zmene ďalej
Tých výbuchov či pádov ešte môže byť, ale dôležité je len to, aby sa človek znovu postavil a išiel ďalej. A ty to zvládaš super :-[
Ahoj ::) ::)
« Poslední změna: 14. Květen 2007, 10:56:58 od olinka »
Zaznamenáno
Ahojte ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
     Pretože každého vnímam s láskou ako dobrého priateľa, navrhujem vzájomné okamžité tykanie, ako sa na priateľov patrí.

Mojou túžbou bolo naučiť sa žiť svoj život tak, aby mi prinášal len radosť a šťastie, a tak som od roku 1996 otestoval informácie z veľkého množstva pozitívnych kníh. V roku 2009 sa mi do rúk dostala kniha Duchovné posolstvo  a ja s radosťou zisťujem, že ma významne posunula k môjmu cieľu šťastného života. Je zostavená zo channelingov, ktoré sa nachádzajú na:  http://www.jeshua.cz/ a pribúdajú tam nové. Odporúčam.
     Tiež odporúčam i channelingové články od Kryona na:  http://kryon.webnode.cz/.

Ale pre náš šťastný život sú najvhodnejšie informácie, ktoré čerpáme z nášho vnútra. Inak povedané každý z nás máme v sebe "Boha - radcu a akého si Džina v jednej osobe", a ten nám na požiadanie cez intuíciu vždy dodá také riešenie, ktoré je pre nás šťastný život najhodnejšie. Treba sa naučiť ako ho o to správne požiadať, a tiež nám pritiahne k tomu i najvhodnejšie veci. S týmto pomocníkom robíme múdre rozhodnutia, a kto s ním udržuje neustále spojenie, nezažíva to čo trápi väčšinu ľudí. Vlastne celé pozitívne myslenie je o tom, ako dosiahnuť neustále spojenie s ním, a žiť s jeho pomocou šťastný, zdravý, láskyplný a tvorivý život.

Zuzka

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #135 kdy: 14. Květen 2007, 12:04:59 »
Ahojte,
Rosemarie, gratulujem!!!! Teraz uz ta caka iba pohodicka, leto sa podla mna uz zacalo, tak si to prekrasne uzi:)
Aj ja sa vam chcem pochvalit:) V piatok som sa dostala na siestu kapitolu Sanca na novy zaciatok a tam je kapitola ako zvladat hnev. Tak som si to zacala hned aj skusat a zalozila si dennicek, kde kazdy zo svojich hnevov a problemov skusam rozobrat v tych piatich bodoch: teda najskor si z toho spravit gag, potom zistit co dramatizujem atd... Vlastne som si presla tak poriadne len jeden dovod a ono hned v nedelu sa mi8 vyskytla prilezitost si to odskusat: priatel ma 'nastval', teda iba na chvilocku. Najskor som zacala sa zozierat ako zvycajne, sli sme na bicykli a ja som zacala rozmyslat, aka som strasne len nastvata. A potom som si pomyslela, ako by som sa spravala, keby som nastvata nebola (spomenula som si na vyrok od hanelie: fake it till you make it, dik, hanelie:). Uvedomila som si, ako je okolo krasne, ako je vlastne strasne super, ze sme tu spolu a ze je leto a vobec. No a tak som si cely vylet super uzila. Potom som sla na dve hodinky domov, presla si v klude zase tych pat bodov na celkom novom priklade hnevu a zistila, ze vlastne nemam dovod sa hnevat... Bol to strasne super objav a este lepsie bolo, ze som si tym hnevom nepokazila jeden krasny den, akym bola vcerajsia nedela:) Odpustila som sebe aj jemu a verim, ze sa mi to postupne podari zautomatizovat a zvladnut takto uplne vsetky hnevy a problemy.
Dakujem vam, za rady a pomoc a za paradnu knizku so spustou dobrych navodov!
Zuzka:)
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #136 kdy: 14. Květen 2007, 13:30:07 »
Ahoj rosemari,
malý darček k úspešným skúškam

od hanelie
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #137 kdy: 14. Květen 2007, 13:48:04 »
Ahoj Zuzička,
Citace
Bol to strasne super objav a este lepsie bolo, ze som si tym hnevom nepokazila jeden krasny den, akym bola vcerajsia nedela:) Odpustila som sebe aj jemu a verim, ze sa mi to postupne podari zautomatizovat a zvladnut takto uplne vsetky hnevy a problemy.
a vieš čo si pre to spravila, aby sa ti takto vydaril krásny deň - nič viac, nič menej, len si zmenila postoj a prepustila si hnev

aj Ty si zaslúžiš malý darček
ahojky hanelie :'(
Zaznamenáno

rosemari

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #138 kdy: 14. Květen 2007, 16:23:30 »
Ďakujem vám všetkým za congratulations  ^-^

vonku je riadny hic..a babenky ukazuju svoje nahe tela..ved aj ja :)
to je sanci na ziarlivost..ale ja sa drzim..ved ked drzi za ruku mna..tak JA som pre neho tá NAJLEPĹšIA  ;;;)
hi hi hi  :D
Zaznamenáno
Všetko, čo sa deje, deje sa z určitého dôvodu !!!

Jojo

• Admin team
  • *
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #139 kdy: 14. Květen 2007, 16:26:20 »
Ahoj Zuzka  ^-^

Ideš na to dobre a zato si i ty si zaslúžiš takýto veselý, roztancovaný kvietok Super.  :-[
Zaznamenáno
Ahojte ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
     Pretože každého vnímam s láskou ako dobrého priateľa, navrhujem vzájomné okamžité tykanie, ako sa na priateľov patrí.

Mojou túžbou bolo naučiť sa žiť svoj život tak, aby mi prinášal len radosť a šťastie, a tak som od roku 1996 otestoval informácie z veľkého množstva pozitívnych kníh. V roku 2009 sa mi do rúk dostala kniha Duchovné posolstvo  a ja s radosťou zisťujem, že ma významne posunula k môjmu cieľu šťastného života. Je zostavená zo channelingov, ktoré sa nachádzajú na:  http://www.jeshua.cz/ a pribúdajú tam nové. Odporúčam.
     Tiež odporúčam i channelingové články od Kryona na:  http://kryon.webnode.cz/.

Ale pre náš šťastný život sú najvhodnejšie informácie, ktoré čerpáme z nášho vnútra. Inak povedané každý z nás máme v sebe "Boha - radcu a akého si Džina v jednej osobe", a ten nám na požiadanie cez intuíciu vždy dodá také riešenie, ktoré je pre nás šťastný život najhodnejšie. Treba sa naučiť ako ho o to správne požiadať, a tiež nám pritiahne k tomu i najvhodnejšie veci. S týmto pomocníkom robíme múdre rozhodnutia, a kto s ním udržuje neustále spojenie, nezažíva to čo trápi väčšinu ľudí. Vlastne celé pozitívne myslenie je o tom, ako dosiahnuť neustále spojenie s ním, a žiť s jeho pomocou šťastný, zdravý, láskyplný a tvorivý život.

Zuzka

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #140 kdy: 14. Květen 2007, 17:13:43 »
Jeeej, ale je tu krasne veselo na tej stranke v takyto slnecny dnik:) Dakujem pekne za krasne obrazky:) Ste zlati:) Ja mam z toho radost aj bez nich, ale s nimi ma clovek pocit, ze ma sviatok:)
Zuzka
Zaznamenáno

Vierka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #141 kdy: 15. Květen 2007, 11:49:07 »
Ahojte kočky. ::) ::) ::)
  Naozaj nám to tu pekne rozkvitlo. Rosemari, mám obrovskú radosť spoločne s tebou, že sa ti tak darí. Keď si zložila 4 skúšky, tak tie štátnice už budú brnkačka. To zvládneš ľavou zadnou, tak ako aj ostatné "skúšky" ohľadom žiarlivosti. Za tvoju snahu a úspechy si zaslúžiš velikánsku pochvalu a takúto krásnu kytičku
 Zároveň pozdravujem všetky mamičky Jarku,Haneliu  a vás ostatné, ktoré ste mali sviatok v nedeľu a prajem vám veľa radosti z vašich ratolestí.
Zaznamenáno
^-^ Teším sa na Vaše ďalšie stretnutie v

Zuzka

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #142 kdy: 15. Květen 2007, 13:21:48 »
Jej, tak ku sviatku matiek prajem aj ja vsetko krasne vsetkym maminkam:)
Chcem sa vas na nieco spytat.
Stala sa mi taka divna vec, neviem, co si mam o tom mysliet... Vosla ku mne sefka a pytala sa ma, ze co sa deje, ze jej pripadam nejaka smutna alebo ze ci sa na nu hnevam alebo co... A ja prave vobec nie. Nabrala som si teraz kopec zaujimavej roboty, mam dost nahusto zorganizovany den, nech vsetko stiham a nech nestiham mysliet na to, ze sa mi drahy nema cas venovat. Ale prave som bola celkom spokojna, ze ako to pekne vsetko stiham... len ma to teraz tak zarazilo... naozaj kvoli tomu posobim teraz na ludi smutne, nebodaj nahnevane? to by som nerada. ale ked som sa spytala kolegyniek, vraveli, ze nic take sa im nezdalo. tak ja neviem... trochu ma to mrzi. nechcela by som kvoli praci posobit na ludi smutne ci nahnevane... hlavne ked to tak vobec nie je... hm...
co si o tom myslite?
zuzka
Zaznamenáno

jarka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #143 kdy: 15. Květen 2007, 13:25:29 »
Vierka ďakujem za prianie, samozrejme aj tebe a všetkým ostatným mamičkám prajem všetko najlepšie k sviatku, lebo aj vy všetky ste pre vaše deti tie najlepšie maminy.

« Poslední změna: 15. Květen 2007, 13:28:21 od jarka »
Zaznamenáno
Zdravím Vás. Mnohí moje príspevky už poznáte a viete, že sa snažím radiť z vlastných skúseností. Som tu, aby som získané rady z kníh, prakticky uviedla do svojho života a tak aby sa mi podarilo čo najlepšie Vám poradiť.

jarka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #144 kdy: 15. Květen 2007, 13:59:03 »
Ahoj Zuzka.  :)

Možno teraz na niekoho pôsobíš tak, že si zadumaná, pretože v súčasnosti sa vnútorne meníš, no a na tebe sa to môže prejavovať zvonka všelijak.
Ale je to len prechodné obdobie. Každý v tvojom okolí to môže vnímať inak.
No podľa mňa, ani veľmi nezáleží na tom, čo si o tebe myslia ľudia, ale záleží na tom ako sa cítiš ty. Pa.  :D
Zaznamenáno

Zuzka

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #145 kdy: 16. Květen 2007, 13:49:14 »
Ahojte,
mam pocit, ze ked praktizujem tych pat bodov proti hnevu na vsetky denne situacie, ktore chcem zmenit, prichadzam na spustu zaujimavych veci. Nic by ma nehnevalo, keby to nemalo odraz vo mne. Ked to hladam, zistujem, ako vsetko suvisi...
Napriklad: otec mi raz v slabsej chvili vynadal, ked mama nebola tyzden doma, ze myslim len na seba, ze mu ani doma nepomozem. Bolo to dost nespravodlive, mali sme vtedy fofry v praci, domov som chodila celkom vycicnuta a okrem toho som si myslela, ze ocino je dost schopny zabezpecit si nejake veci aj sam. Navyse este dodal, ze ked raz bude na dochodku, tak pojde radsej do domova dochodcov, nez by sa mal spolahnut na takeho sebca ako som ja.
Dost sa ma to vtedy dotklo a teraz, ked je otec sam, tak sa vzdy radsej idem roztrhat, aby nemal dovod na mna takto vyskocit. Vzdy je prekvapeny, ze co som tolko doma, uz davno zabudol na svoj vybuch. Vo mne to vsak ostalo.
Tak sa mi to pripomenulo, lebo je zas sam doma a ja reagujem ako vzdy, s pocitom krivdy v sebe kmitam hore dole. Tak som si na to sadla, ze si to rozoberiem... a coze som nezistila;) Ved ja to robim tiez! Neraz ma napadlo - v suvislosti s mojim priatelom - ze ci sa dokaze o nas postarat, ked ho raz budeme potrebovat ako rodina, ze ci nebude lenivy a tak. Prisla nejaka bezvyznamna situacia, bol lenivy a ja som si hned vravela: takto sa zachova aj potom, ked na nom uz budem zavisla, napriklad na materskej. Lenze ja som na materskej v tom momente nebola, takisto, ako moj otec nie je na dochodku, nemohuci, sam - a napriek tomu ma uz odsudzuje za nieco, co sa este nestalo... Ved je to presne ta ista situacia - odsudime cloveka na zaklade uplne inej situacie, lebo sa bojime, ze ci nas ma dost rad, aby sa prisposobil, ked ho budeme najviac potrebovat...
Verte, ci neverte, bol to pre mna poriadny objav... pripadam si ako ten chlapik, co lustil egyptske hieroglify - postupne sa mi osvetluju niektore znaky, este zdaleka nie cely text, a ja si z toho skladam dohromady obraz, ake je to vsetko poprepajane...
Zuzka
Zaznamenáno

Zuzka

• Registrovaní
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #146 kdy: 16. Květen 2007, 23:32:50 »
Ahojte, neviem si este s niecim poradit, tak prosim pomoc:)
Co mam robit, ked na mna niekto nahnevane huci a ja pritom chapem, ze sa hneva, aj ho chapem preco, ale jednoducho ja za to nemozem. Snazim sa byt kludna ako sa len da, ale uz ma z toho normalne boli hlava...
Moj ocino je taky ohnivak riadny. Teraz spolu nieco riesime, potrebujem vybavit nejake zalezitosti prakticke, lenze stojime na mrtvom bode kvoli uradom. Ja si na tom trenujem trpezlivost a snazim sa si to moc nepripustat. Ale ocina to iba drazdi, je nastvaty, ze sa to nehybe a potom je na mna zly, je ako casovana bomba, bojim sa cokolvek povedat, len aby zase nevyskocil. Ja viem, ze su to len take obdobia, snad ho to o tyzden prejde. Ale cokolvek poviem, je to pouzite proti mne... Ked mu fakt kludnym hlasom vysvetlim, ze aj ja sa snazim byt trpezliva, ze nech nie je nervozny, tak sa ofuci na cely den, ze ho napominam, potom ked sa odfuci, je to este horsie, lebo zase vybuchne...
Viem, ze by som si mala najst k tomu postoj, ktory by mi pomohol prekonat jeho stavy. Je plny negativneho zmyslania, odkedy sledujem tuto stranku, tak len zistujem stale viac, ako si privolava urcite situacie stale dokola... Napriklad tak malo doveruje ludom - vacsinou pristupuje ku kazdemu, akoby uz dopredu vedel, ze ten clovek ho podrazi... s takym podozrievanim, nedoverou... Rada by som mu pomohla, ale zatial akakolvek dobra snaha stroskotala, ze mal presvedcenie, ze ho chcem poucat...
mam ho naozaj rada a taketo jeho vybuchy mi fakt ublizuju. poradte mi, ako sa mam k tomu postavit, aby nas vztah bol zdravy, aby som nemala strach vyjadrit sa aj k citlivym zalezitostiam, ktorych je pri tychto vybavovackach ako maku... on vo vsetkom hned vidi zradu, nastvaty je hadam este len ked spomeniem temu o ktorej sa idem s nim zhovarat.
strasne mi to ubera energiu a chut do zivota riesit taketo hnevy. mam chut sa radsej s nim nerozpravat vobec, ale je to naozaj potrebne, ak nechceme zmrznut na mrtvom bode... poradte mi prosim hoci kapitolu z tychto mudrych kniziek alebo ak viete vlastnu skusenost. zatial som tu nabrala naozaj uzitocne rady.
ach jo. ja fakt robim ako najlepsie viem. niekedy si ale este nedokazem poradit...
zuzka
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #147 kdy: 17. Květen 2007, 09:31:05 »
Ahoj Zuzka,
s týmto mám bohaté skúsenosti, lebo takého človeka mám doma /manžel/. Ja mu hovorím, že je samovytáčač, lebo on sa veľmi rád sám vytočí, hoci na maličkosti a potom niet konca kraja jeho nadávkam, vtedy sa vôbec nesnažím mu odpovedať, alebo nebodaj protirečiť, lebo to je voda na jeho mlyn. Žiadne rozumné argumenty nepomáhajú, taktiež má najväčší problém riešiť nejaké záležitosti na úradoch - to sa vie rozčúliť do nepríčetnosti, hoci v podstate o nič nejde. Všetko sa dá vyriešiť v kľude, ale on jednoducho akoby vyhľadával zámienky, kde sa skvele rozčúliť. V takýchto prípadoch vôbec nepomáha moje ukľudnovanie, on sa jednoducho potrebuje vyzúriť. Ak sa takéto situácie týkajú konkrétne mňa /napr. ihneď si neumyjem po sebe pohár od kávy/ tak reagujem milým úsmevom a pridám zopár pozitívnych slov: ale samozrejme anjelik, už si to aj idem spratať, načo by som sa s ním vadila, jednoducho to prepustím a neberiem to osobne. Darmo mu ja vysvetlujem, že čo si zasadí, to bude aj žať, že sa mu také situácie budú pernamentne opakovať /napr.problémy s úradmi/.
My ženy máme jednu vzácnu danosť, /každá z nás je má, len ju treba rozvinúť/keď nejde niečo napriamo, vieme použiť lesť - isť na vec takzvano od lesa.
Citace
aby som nemala strach vyjadrit sa aj k citlivym zalezitostiam,
Na takéto témy sa najlepšie debatuje ak je ten druhý človek v pohode a je prístupný k citovému rozhovoru,
vtedy si môžeme vysvetliť, ako máme toho druhého radi a trápi nás, keď sa k nám správa ako despota.
Citace
strasne mi to ubera energiu a chut do zivota riesit taketo hnevy
Hnev nerieš, ten prepusti, pomysli si na to tak ako trebárs na závisť, alebo inú negatívnu vlastnosť. Napr. tvoja priateľka si kúpi  niečo super po čom aj ty túžiš - ale pokiaľ ti je závisť cudzia, nemôže mať daná situácia žiadny zlý vplyv na teba, jednoducho sa tešíš z toho, že priateľka je šťastná - ak by to bolo naopak /ako u teba pri hneve/aký by to malo pre teba zmysel a význam, len taký, že by si sa vnútorne zožierala závisťou.
Doporučujem ti prečítať si článok z duchovných zákonov http://skola.jewel.sk/view.php?cisloclanku=2007022801
s pozdravom hanelie :-[
Zaznamenáno

hanelie

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #148 kdy: 17. Květen 2007, 09:38:31 »
táto veta sa mi ohromne pozdáva:
Citace
Keby ľudia častejšie šli do seba, neboli by tak často bez seba.
hanelie :'(
Zaznamenáno

jarka

• Moderator
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #149 kdy: 17. Květen 2007, 10:30:12 »
Ahojte. :)

Zuzi, myslím si, že ty veľmi necháš tvojho ocina, aby ti zasahoval do  života. Tvoj život je len tvoj. Ty si v ňom pánom.

Predsa, to sa nedá aby si robila všetko preto, aby sa na teba nenaštval, a aj tak sa naštve. Nebuď otrokom. Svojho ocina ľúb a váž si ho, aj naďalej tak ako doteraz, alebo ešte viac, ale urči si hranice čo si môže k tebe dovoliť a čo už nie. Odtiaľ - potiaľ.

A to isté platí aj o ostatných ľuďoch, s ktorými žiješ, alebo sa stretávaš.

Odporúčam ti prečítať si tieto dva články z knihy Šanca na nový začiatok
http://www.jewel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=153&Itemid=254
http://www.jewel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=253
Prajem všetkým pekný deň. :-X
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 19   Nahoru
« předchozí další »

Návštevnosť:
TOPlist
Od: 19.3.2006

Stránka vytvořena za 0.38 sekund, 26 dotazů.